search
REKLAMA
News

Villeneuve wciąż chce nakręcić DIUNĘ 3, ale najpierw będzie potrzebował przerwy

Villeneuve od dawna marzy o stworzeniu całej trylogii “Diuny”.

Łukasz Budnik

9 grudnia 2023

REKLAMA

Czekamy na premierę Diuny: Części 2, tymczasem reżyser Denis Villeneuve zdradził, że już teraz prawie gotowy jest scenariusz trzeciej odsłony, opartej na książce “Mesjasz Diuny” Franka Herberta z 1969 roku. Nie oznacza to, że produkcję zobaczymy szybko.

Na konferencji prasowej w Korei Południowej reżyser stwierdził:

“Mesjasz Diuny” właśnie się pisze. Scenariusz jest bliski ukończenia, ale jeszcze trochę brakuje. Trochę to zajmie.

Villeneuve już wcześniej mówił o tym, że chciałby stworzyć całą trylogię Diuny, nazywając to swoim marzeniem. Teraz reżyser przyznaje jednak, że zanim wziąłby się za realizację trzeciej części, skupiłby się na innym projekcie.

Nie wiem, kiedy wrócę na Arrakis. Być może będę musiał obrać inny kierunek dla własnego zdrowia psychicznego i nakręcę coś innego pomiędzy kolejnymi częściami. Chciałbym jednak ostatni raz udać się na planetę, którą kocham.

Villeneuve dodał, że kontynuacja jest dla niego nawet lepsze niż część pierwsza.

Jest w niej coś żywszego, relacje między bohaterami. Starałem się wyłapać emocje, których nie wydobyłem w części pierwszej. Nie mówię, że to idealny film, ale jestem z niego bardziej zadowolony niż z poprzedniego.

Diuna: Część druga zadebiutuje 1 marca. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA