search
REKLAMA
News

ANA DE ARMAS jako Marilyn Monroe w teaserze filmu BLONDE. Są też zdjęcia promocyjne

“Blonde” wyreżyserował Andrew Dominik.

Łukasz Budnik

16 czerwca 2022

Blondynka blonde 2
REKLAMA

Jedną z premier Netflixa zapowiedzianych na ten rok jest Blonde, nowy film Andrew Dominika (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda) opowiadający o losach Marilyn Monroe i oparty na powieści autorstwa Joyce Carol Oates (sama autorka utrzymuje, że nie należy jej dzieła traktować jako biografii). Do sieci trafił teaser i zdjęcia promocyjne.

W słynną gwiazdę wciela się Ana de Armas. W marcu dowiedzieliśmy się, że film otrzymał od  Motion Pictures Association kategorię NC-17 – kategoria ta (nadana ze względu na treści seksualne) oznacza, że film mogą zobaczyć wyłącznie osoby powyżej 17 roku życia, co według reżysera świetnie pasuje do filmu o Monroe. Dominik w wywiadach mówił już o tym, że ideą przyświecającą Blonde było pokazać w detalach dramat z dzieciństwa, a potem zaprezentować, w jaki sposób dzieli on osobowość osoby dorosłej na prywatną i publiczną.

Blondynka blonde 1

Blondynka blonde 2

Blondynka blonde 3

blonde 4

blonde 5

Ana de Armas mówiła o swojej roli:

Byłam tylko na jednym przesłuchaniu do roli Marilyn i Andrew już wtedy mnie wybrał. (…) Wiedziałam, że mogę to zrobić. Zagranie Marilyn było przełomowe – Kubanka, która wciela się w Marilyn Monroe… Bardzo tego chciałam. Widzimy jej słynne zdjęcia, na których się uśmiecha, ale to tylko skrawek tego, przez co przechodziła w tamtym czasie.

Poza de Armas, w filmie występują Adrian Brody, Bobby Cannavale i Julianne Nicholson. Premiera 23 września.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA