search
REKLAMA
News

AMY SCHUMER zostanie BARBIE!

Dawid Myśliwiec

5 grudnia 2016

Barbie 4
REKLAMA

Ten news to jak grom z jasnego nieba – Amy Schumer, popularna i nieznająca żadnego tabu aktorka komediowa i mistrzyni stand-upu, wcieli się w najbardziej kultową lalkę w historii – Barbie. Film aktorski o legendarnej zabawce firmy Mattel powstanie w wytwórni Sony Pictures i możemy spodziewać się, że nie będzie miał nic wspólnego z typowym kinem dla małych księżniczek.

Trudno o bardziej spektakularną i jednocześnie kontrowersyjną decyzję obsadową. Schumer, znana z hitowej komedii Wykolejona czy własnej serii Inside Amy Schumer, ma niewiele wspólnego z idealizowaną postacią Barbie. Popularna stand-uperka jest jedną z najbardziej obrazoburczych postaci w amerykańskim przemyśle rozrywkowym – w swoich żartach najczęściej nawiązuje do narządów rozrodczych, alkoholu, narkotyków i rozwiązłości seksualnej. Trudno uwierzyć, że w ikoniczną, perfekcyjną Barbie wcieli się aktorka potrafiąca określić męskie genitalia na sto czterdzieści dwa różne sposoby. Jeśli Schumer zostanie Barbie, to kto wcieli się w Kena? Charlie Sheen?

schumer pirelli Weiser 1

Zgodnie z oficjalną wersją Sony film ma opowiadać o dziewczynie, która uświadamia sobie, że nie pasuje do idealnego świata Barbie i wkrótce zostaje z niego wyrzucona. Trafia do naszej rzeczywistości i zdaje sobie sprawę, że bycie innym to zaleta. Punkt wyjścia przypomina nieco Zaczarowaną Kevina Limy z 2007 roku, chociaż w realizacji może to wyglądać zupełnie inaczej. Schumer z pewnością nie będzie mogła w pełni rozwinąć swych komediowych skrzydeł, bo Sony chce zrobić „film familijny z wyobraźnią”, gdzie raczej nie będzie miejsca na waginalny humor.

Sony wykazało się nie lada odwagą, obsadzając Schumer w roli Barbie. Z jednej strony Amy jest postacią, która świadomie neguje wszelkie standardy piękności narzucane przez Hollywood, uznając swoje zaokrąglone tu i ówdzie kształty za zaletę (vide powyższe zdjęcie z tegorocznego kalendarza Pirelli), czym zjednuje sobie miliony zwyczajnych Amerykanek. Z drugiej jednak jej kontrowersyjne emploi może zniechęcić wielu rodziców do tego, by zabrali swe pociechy na film o Barbie-Schumer. Na pewno Amy podejdzie do tego wyzwania z pełnym profesjonalizmem, a przy odrobinie dobrej woli ze strony ekipy filmowej może z tego powstać naprawdę ciekawe, nieco wywrotowe kino familijne, w którym zarówno małe dziewczynki, jak i ich rodzice znajdą dla siebie coś ciekawego.

Na razie nie znamy innych szczegółów na temat aktorskiego filmu o Barbie, ale będziemy was informować na bieżąco. W końcu to jeden z najciekawiej zapowiadających się projektów najbliższych lat!

korekta: Kornelia Farynowska

Dawid Myśliwiec

Dawid Myśliwiec

Zawsze w trybie "oglądam", "zaraz będę oglądał" lub "właśnie obejrzałem". Gdy już położę córkę spać, zasiadam przed ekranem i znikam - czasem zatracam się w jakimś amerykańskim czarnym kryminale, a czasem po prostu pochłaniam najnowszy film Netfliksa. Od 12 lat z różną intensywnością prowadzę bloga MyśliwiecOgląda.pl.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA