search
REKLAMA
News

ALEC BALDWIN wydał oświadczenie w sprawie tragicznego wypadku na planie. “Mam złamane serce”

Alec Baldwin przypadkowo postrzelił operatorkę filmu “Rust”, co poskutkowało jej śmiercią.

Łukasz Budnik

22 października 2021

REKLAMA

Dziś rano do sieci trafiły informacje o tragicznym zdarzeniu na planie westernu Rust. Na skutek postrzału z broni będącej rekwizytem zginęła operatorka Halyna Hutchins, a ranny został reżyser projektu, Joel Souza, który na kilka godzin trafił do szpitala. Wystrzał oddał Alec Baldwin, który jest gwiazdą i producentem filmu.

Jeszcze na miejscu zdarzenia odbyły się pierwsze przesłuchania, jednak nikomu  nie postawiono zarzutów. Wypadek zdarzył się w trakcie filmowania jednej ze scen. Pojawiły się informacje, że w broni miał znajdować się prawdziwy pocisk. Baldwin na miejscu dobrowolnie udał się na przesłuchanie, niedawno zaś umieścił na Twitterze oświadczenie:

Nie ma słów, które wyraziłyby mój szok i smutek w związku z tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Halyny Hutchins, żony, matki i naszej podziwianej koleżanki. W pełni współpracuję z policją przy śledztwie, aby odnieść się do tego, w jaki sposób doszło do tragedii. Jestem w kontakcie z jej mężem i oferuję wsparcie dla niego i jego rodziny. Mam złamane serce, gdy myślę o jej mężu, ich synu i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę.

Hutchins w 2019 roku została nazwana jedną z wschodzących gwiazd w swoim fachu, a zanim podjęła się pracy w filmach, pracowała przy realizacji dokumentów w Europie. Na koncie miała takie tytuły, jak DarlingArchenemy czy Blindfire.

AKTUALIZACJA: Według kolejnych ustaleń, na planie nie przestrzegano należycie protokołów bezpieczeństwa, wobec czego w ramach protestu część ekipy zrezygnowała w udziału zdjęciach na kilka godzin przez wypadkiem. Sam Baldwin został poinformowany, że pistolet nie jest naładowany. Adwokat Joseph Costa uważa, że aktorowi może zostać postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Rust Baldwin wciela się w banitę Harlanda Rusta, którego wnuk zostaje oskarżony o przypadkowe morderstwo.

Zdjęcie: Huffington Post

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA