search
REKLAMA
News

ALEC BALDWIN przypadkowo postrzelił dwie osoby na planie filmu. Nie żyje operatorka

Alec Baldwin gra główną rolę w filmie, na planie którego zdarzył się wypadek.

Łukasz Budnik

22 października 2021

REKLAMA

Tragiczne zdarzenie na planie westernu Rust. Na skutek postrzału z broni będącej rekwizytem zginęła operatorka Halyna Hutchins. Ranny został reżyser projektu, Joel Souza, który na ten moment – według informacji z departamentu szeryfa w Santa Fe – przebywa w szpitalu. Wystrzał oddał Alec Baldwin, który jest gwiazdą i producentem filmu.

Po tym, jak na plan zostały wezwane służby, Hutchins (miała 42 lata), została przetransportowana helikopterem do szpitala, gdzie ogłoszono jej zgon. Z kolei Souza został przewieziony karetką do innej placówki, gdzie aktualnie zajmują się nim lekarze (AKTUALIZACJA 15:55: przedstawiciele reżysera potwierdzili, że wyszedł już ze szpitala). Śledztwo jest otwarte i trwają przesłuchania, jednak nikomu na ten moment nie postawiono zarzutów. Wypadek miał zdarzyć się w trakcie filmowania sceny (lub jej próby). Przedstawiciele biura szeryfa ustalają, jaki rodzaj pocisku znajdował się w broni. Baldwin dobrowolnie udał się na przesłuchanie. Prace na planie filmu zostały wstrzymane.

Do śmierci Hutchins odnieśli się przedstawiciele Międzynarodowej Gildii Operatorów, którzy podkreślili, że “wspierają śledztwo w sprawie tego tragicznego zdarzenia” i opłakują stratę. Hutchins w 2019 roku została nazwana jedną z wschodzących gwiazd w swoim fachu, a zanim podjęła się pracy w filmach, pracowała przy realizacji dokumentów w Europie. Na koncie miała takie tytuły, jak DarlingArchenemy czy Blindfire.

Rust Baldwin wciela się w banitę Harlanda Rusta, którego wnuk zostaje oskarżony o przypadkowe morderstwo.

Sytuacja z planu Rust nie jest niestety pierwszą tego typu – podczas kręcenia Kruka (1994) w podobny sposób zginął Brandon Lee, a przy pracach nad serialem Cover Up życie stracił Jon-Erik Hexum, który zastrzelił się podczas kręcenia sceny gry w rosyjską ruletkę. 

Czekamy na dalsze informacje.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA