search
REKLAMA
News

Aktorka znana z “Czarnej Pantery” i “Avengers: Wojny bez granic” wystąpi w nowym filmie AGNIESZKI SMOCZYŃSKIEJ

Łukasz Budnik

27 lutego 2020

REKLAMA

Agnieszka Smoczyńska, autorka Córek dancingu oraz Fugi, pracuje nad swoim kolejnym filmem. Produkcja, będąca adaptacją opartej na faktach książki pt. “The Silent Twins”, opowie o bliźniaczkach (June i Jennifer Gibbons) które porozumiewały się ze sobą w swoim własnym języku. Zażyła relacja sióstr doprowadziła ostatecznie do czegoś niebezpiecznego.

Główne role w filmie zagrają Tamara Lawrance (The Long Song) oraz znana z Czarnej PanteryAvengers: Wojny bez granic i epizodycznie z Avengers: Końca gry Letitia Wright. Aktorka zagrała w uniwersum Marvela siostrę T’Challi, Shuri. Wright wystąpiła również w jednym z odcinków Czarnego lustra, co przyniosło jej nominację do nagrody Emmy. Ponadto zdobyła nagrodę BAFTA dla wschodzącej gwiazdy.

Scenariusz do filmu napisała Andrea Seigel, a za produkcję będą odpowiadać między innymi Anita Gou (Kłamstewko) i Klaudia Smieja-Rostworowska (High Life). Zdjęcia mają ruszyć w kwietniu.

Agnieszka Smoczyńska ma na swoim koncie między innymi dwie nagrody za debiut reżyserski lub drugi film (za Córki dancingu oraz Fugę) oraz Orła w kategorii odkrycie roku. The Silent Twins będzie pierwszym anglojęzycznym filmem reżyserki.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA