search
REKLAMA
News

Są już recenzje NIEWIDZIALNEGO CZŁOWIEKA. Horror science fiction zbiera świetne oceny!

Łukasz Budnik

26 lutego 2020

REKLAMA

Do sieci trafiły już recenzje Niewidzialniego człowieka, nowej adaptacji powieści  H. G. Wellsa i jednocześnie rebootu produkcji z 1933 roku.

Elisabeth Moss wciela się w kobietę, której skłonny do przemocy partner popełnia samobójstwo. Po czasie zaczyna jednak podejrzewać, że mężczyzna być może wcale nie jest martwy. Reżyserem i autorem scenariusza jest Leigh Whannell, scenarzysta między innymi PiłyNaznaczonego oraz Upgrade, którego był również reżyserem. W obsadzie poza Moss są Oliver Jackson-Cohen, Storm Reid i Aldis Hodge.

Na portalu Rotten Tomatoes zebrano na tę chwilę 53 recenzje, z czego aż 91% z nich to opinie pozytywne. Krytycy twierdzą, że Niewidzialny człowiek zrealizowany został z szacunkiem do oryginału i że jest prawidłowym remakiem klasyka. To też udany powrót do tematyki potworów studia Universal, po tym, jak Mumia z Tomem Cruise’em okazała się nieudana. Recenzenci zauważają, że atmosfera, suspens i groza w filmie przypominają dzieła samego Hitchcocka, a niektóre sceny z udziałem tytułowej postaci są naprawdę intensywne (przy okazji – chwalone są efekty specjalne). Wiele ciepłych słów zostało skierowanych w stronę Elisabeth Moss, która wciela się w główną rolę. Według Grace Randolph, kobiety znajdą w filmie dodatkowo przerażające elementy. Pojawiło się też kilka negatywnych głosów, wśród których można wyróżnić rozczarowanie faktem, że film nie ma wiele wspólnego z oryginalną powieścią, a Whannell, choć wyraźnie chce coś powiedzieć, tak naprawdę nie ma wiele do przekazania.

Tutaj możecie zapoznać się z recenzjami.

Premiera filmu zaplanowana jest na 6 marca 2020 roku. Zamierzacie wybrać się do kina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA