search
REKLAMA
News

Aktor z serialu FLASH zwolniony za mizoginiczne i rasistowskie tweety sprzed lat

Łukasz Budnik

9 czerwca 2020

REKLAMA

Hartley Sawyer, aktor, który w serialu Flash wcielał się w ostatnich dwóch sezonach w Ralpha Dibneya (Elongated Mana), został zwolniony i nie powróci w kolejnej odsłonie produkcji stacji CW. Powodem są tweety sprzed lat, które zostały zauważone przez innych użytkowników. 

Sawyer w postach z lat 2012-2014 pisał między innymi o tym, że mógłby pracować “w fabryce cycków”, że biłby żonę, gdyby ją miał, kobiety nie powinny głosować, a gdy był młody, uwielbiał porywać bezdomne kobiety i odcinać im piersi. W jednym z tweetów pojawiło się też stwierdzenie, że jedyną rzeczą która powstrzymuje go przed  pisaniem rasistowskich komentarzy jest fakt, że Al Sharpton – działacz na rzecz przestrzegania praw obywatelskich – nie dawałby mu spokoju. Przedstawiciele stacji CW i producenci serialu napisali w oświadczeniu, że nie tolerują uwag skierowanych w stronę jakiejkolwiek rasy, płci, seksualnej orientacji czy pochodzenia, i że takie wpisy nie są zgodne z ich polityką działania, która nastawiona jest na bezpieczne środowisko pracy. Producent wykonawczy Flasha w osobnym wpisie dodał, że jest wściekły i że komentarze Sawyera wskazują na szerszy problem całego kraju.

https://twitter.com/themirrorin6x17/status/1266586463182995463

Sawyer wystosował na Instagramie przeprosiny, zapewniając, że jest głęboko zawstydzony i że jego ówczesne wpisy nie odzwierciedlają tego, jakim człowiekiem jest dzisiaj. Pełną wiadomość od aktora przeczytacie w tym miejscu

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA