search
REKLAMA
News

Aktor grający orków w serii WŁADCA PIERŚCIENI opowiada o ataku paniki, którego doświadczył na planie

Łukasz Budnik

17 kwietnia 2021

REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o wypowiedziach  Stephena Ure, który w trylogii Władca Pierścieni wcielił się w kilka postaci orków, zawsze pod grubą warstwą makijażu – między innymi w kapitana z Mordoru zwanego Grishnákh. Ure w wywiadzie z Thrillist skrytykował kilka kwestii ze scenariusza, lecz także opowiedział o nieprzyjemnym incydencie podczas pracy na planie.

Ure wspomniał o sytuacji, która przydarzyła się w trakcie kręcenia sceny walki orków z Uruk-hai. W pewnym momencie aktor stracił możliwość przełykania, co poskutkowało tym, że zaczął się zapowietrzać i panikować.

Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiego ataku paniki. Dzieliły mnie sekundy od zerwania z siebie tej twarzy, żebym mógł znowu oddychać, bo wydawało mi się, że nie mogłem. Nikt nie widział, że coś jest nie tak, bo byłem pod warstwą charakteryzacji. Nagle odzyskałem możliwość przełykania. Przez minutę byłem absolutnie wystraszony. Mogło to mieć okropny efekt – gdybym zerwał tę twarz, dzień byłby stracony. To mogłoby kosztować dziesiątki tysięcy dolarów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA