search
REKLAMA
News

John Wick 2 – zwiastun i nowy plakat

Jacek Lubiński

9 października 2016

johnwick
REKLAMA

Maszyna promocyjna Johna Wicka powoli zaczyna się rozpędzać. Rozdział drugi – bo taki podtytuł zyskał sequel – z perfekcją godną swojego bohatera serwuje nam kolejne materiały reklamowe. W ciągu ostatnich paru miesięcy mogliśmy zatem podziwiać pierwsze fotki z planu oraz doniesienia i materiały zza kulis, wliczając w to trening z bronią nie tylko Keanu Reevesa, ale i samego reżysera, Chada Stahelskiego. W końcu pojawił się także szykowny plakat z odzianym w obowiązkowy garnitur herosem. A teraz czas na długo wyczekiwany zwiastun.

Trailer podąża podobną do grafiki drogą, proponując akcję polaną szykiem i elegancją. Sącząca się z głośników muzyka klasyczna podkreśla zatem wysublimowane stroje, jak i nienaganne zachowanie postaci, znakomicie kontrastując przy tym z obowiązkowymi one-linerami, strzelaninami oraz przyjemnym, dalekim od prostactwa humorem, także sytuacyjnym. Jest tu więc wszystko to, co stanowiło o niespodziewanym sukcesie części pierwszej, tylko, co oczywiste, zostało to zmultiplikowane.

Nie uświadczymy co prawda w tej pierwszej – bo z pewnością będą następne – zapowiedzi nadmiaru akcji, ale widać, że już choćby zastępów wroga będzie zdecydowanie więcej. Powiększył się również zasób bohaterów drugiego planu, wśród których brylować zdają się Ian McShane i… sam Morfeusz, czyli Laurence Fishburne. W dodatku całość zdaje się emanować solidną energią, więc przypuszczalnie nie będzie czasu na nudę. A oto i on – człowiek, mit, legenda:

Do wspomnianych już nazwisk na ekranie dołączą jeszcze inne znakomitości aktorskie – John Leguizamo, Peter Stormare, David Patrick Kelly, a także coraz śmielej poczynający sobie w świecie filmu raper Common (notabene jedyny w ekipie laureat Oscara). Powróci także, najpewniej w retrospekcjach, Bridget Moynahan jako nieodżałowana żona Wicka. Premiera filmu przewidziana jest na początek lutego przyszłego roku – miejmy nadzieję, że także w Polsce.

A na deser kolejny, mniej wyrafinowany i nastawiony już bardziej na akcję, acz niemniej ciekawy od poprzedniego plakat reklamujący to widowisko:

korekta: Kornelia Farynowska

wick2 ldr thewitness

Avatar

Jacek Lubiński

KINO - potężne narzędzie, które pochłaniam, jem, żrę, delektuję się. Często skuszając się jeno tymi najulubieńszymi, których wszystkich wymienić nie sposób, a czasem dosłownie wszystkim. W kinie szukam przede wszystkim magii i "tego czegoś", co pozwala zapomnieć o sobie samym i szarej codzienności, a jednocześnie wyczula na pewne sprawy nas otaczające. Bo jeśli w kinie nie ma emocji, to nie ma w nim miejsca dla człowieka - zostaje półprodukt, który pożera się wraz z popcornem, a potem wydala równie gładko. Dlatego też najbardziej cenię twórców, którzy potrafią zawrzeć w swym dziele kawałek serca i pasji - takich, dla których robienie filmów to nie jest zwykły zawód, a niezwykła przygoda, która znosi wszelkie bariery, odkrywa kolejne lądy i poszerza horyzonty, dając upust wyobraźni.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA