search
REKLAMA
Akcja partnerska

Koncert nie do zapomnienia. Ennio Morricone wystąpi w Krakowie

Karolina Chymkowska

19 stycznia 2017

REKLAMA

Maestro Ennio Morricone, bezsprzecznie jeden z najwybitniejszych kompozytorów filmowych, w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej i chóru, czyli łącznie ponad 200 muzyków, wystąpi 6 lutego w Tauron Arenie Kraków.

Koncert Mistrza to uhonorowanie 60 lat jego pracy artystycznej i ostatnia tak zaplanowana trasa kompozytora. Szykuje się muzyczna uczta, którą docenią nie tylko wielbiciele muzyki filmowej.

Ennio Morricone jest legendą, inspiracją, zdobywcą niezliczonej ilości wyróżnień i nagród, BAFTA, Grammy, Złotych Globów, Oscara za całokształt twórczości, ostatnio nominowanym do Grammy w dwóch kategoriach, za najlepszy soundtrack i kompozycję do Nienawistnej ósemki Quentina Tarantino.

Komponował dla Jimmy’ego Fontany, zespołu Pet Shop Boys, Paula Anki, Morrisseya, Françoise Hardy, Rity Pavone oraz Hayley Westenry. Współpracował z Andreą Bocellim, Danielem Luppim, Nicolą Piovanim i przyjacielem Brunonem Nicolai. Kompozycje Ennio Morricone doceniają i często reinterpretują artyści wszystkich gatunków muzycznych – od znanych zespołów, jak Metallica, Gorillaz, Muse czy The Ramones, przez wybitnych wokalistów, jak Bruce Springsteen i Celine Dion, po raperów i DJ-ów estradowych.

Ma w dorobku aż 530 ilustracji muzycznych. Mimo szacownego wieku wciąż niestrudzenie pracuje, prowadząc orkiestrę w największych salach koncertowych świata. 6 lutego w Krakowie będzie można usłyszeć niezapomniane motywy z Dawno temu w Ameryce, Nietykalnych czy Cinema Paradiso. My też tam będziemy i nie omieszkamy podzielić się wrażeniami!

Bilety: www.eventim.pl
Organizatorem koncertów jest JVS Group: www.jvsgroup.pl / FB: JVS Group PL

Avatar

Karolina Chymkowska

REKLAMA