search
REKLAMA
News

Zobaczcie przeróbkę zwiastuna BARBIE z wykorzystaniem słynnego utworu “Barbie Girl” zespołu Aqua

Jak wygląda zwiastun “Barbie” ze słynnym utworem z lat 90. w tle?

Łukasz Budnik

10 kwietnia 2023

REKLAMA

W tym roku do kin trafi Barbie, gdzie tytułową rolę gra Margot Robbie, a w Kena wciela się Ryan Gosling. Reżyserką jest Greta Gerwig, która napisała scenariusz wraz ze swoim mężem Noah Baumbachem.

Kilka dni temu do sieci trailer filmu, który wywołał niemałe poruszenie. W zwiastunie wykorzystano utwór “Fun, Fun, Fun” zespołu The Beach Boys, choć część fanów była zawiedziona, że twórcy nie postawili na słynną piosenkę z lat 90. – “Barbie Girl” grupy Aqua. Postanowił naprawić to jeden z internautów, który zaprezentował własną wersję zwiastuna, właśnie z piosenką sprzed trzech dekad. Fanowską wersję zobaczycie poniżej:

W zeszłym roku wokalistka Aqua Lene Nystrøm informowała, że ich piosenka nie będzie użyta w filmie. Nie mówiła o powodach, ale prawdopodobną przyczyną jest spór zespołu i firmy Mattel produkującej lalki Barbie. Firma po premierze piosenki pozwała MCA Records za naruszenie znaku towarowego, z kolei MCA Records odpowiedziało kontrpozwem za zniesławienie. Sprawa rozwiązała się, gdy sąd orzekł, że piosenka mogła powstać ze względu na prawo dotyczące parodii.

Oprócz Robbie i Goslinga, w obsadzie filmu są między innymi Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Kate McKinnon, Simu Liu, Alexandra Shipp, America Ferrara, Michael Cera, Dua Lipa oraz Issa Rae. Pojawia się też Will Ferrell, który w jednym z wywiadów stwierdził, że Barbie to hołd dla marki i satyryczna produkcja, stanowiąca komentarz na temat patriarchatu i kobiet w społeczeństwie.

Premiera Barbie odbędzie się 21 lipca. Poniżej prawdziwy zwiastun filmu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA