search
REKLAMA
News

Reżyser lubianego filmu MCU uważa, że BARBIE zasługuje na Oscara za najlepszy film

Scott Derrickson jest zachwycony “Barbie”.

Łukasz Budnik

7 października 2023

REKLAMA

Barbie stało się ogromnym przebojem finansowym, zarabiając 1,4 miliarda dolarów na świecie. Film Grety Gerwig z pewnością powalczy o Oscary, a według reżysera Scotta Derricksona, powinien nawet wygrać w głównej kategorii.

Derrickson, który ma na swoim koncie między innymi horror Czarny telefon oraz pierwszą część Doktora Strange’a z MCU, stwierdził:

Filmy oparte na istniejących markach mogą być wspaniałe. Myślę, że “Barbie” to najlepszy film, jaki widziałem w tym roku. No, może nie do końca – dzieli ten tytuł razem z horrorem “When Evil Lurks”, choć nie mogłyby się bardziej od siebie różnić. “Barbie” to dobry przykład filmu opartego na znanej marce, który został potraktowany bardzo błyskotliwie. To niezwykły film na każdym poziomie. Powinien wygrać Oscara w głównej kategorii. Scenariusz jest tak inteligentny, aktorstwo wspaniałe, całość to rozrywka w czystej postaci. Do tego strona wizualna i styl to prawdziwa sztuka. Po prostu kapitalny film.

Główną rolę w Barbie zagrała Margot Robbie, a towarzyszył jej Ryan Gosling. Scenariusz do filmu napisała sama Gerwig wraz z Noah Baumbachem, prywatnie jej mężem. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA