Zestawienie

Nie wiesz, że zagrali w filmach MARVELA. Aktorzy przeoczeni

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Funkcjonujące już od ponad dziesięciu lat Kinowe Uniwersum Marvela przyciągnęło do siebie wielu znanych i cenionych aktorów. Większość z nich odegrała znaczące role, ale niektórzy wystąpili w filmach Marvel Studios, zanim osiągnęli status gwiazdy, lub odegrali na tyle nieznaczące role, że łatwo zapomnieć o ich udziale w disneyowskiej machinie. 

Najciekawsze moim zdaniem przykłady przedstawiam poniżej. Postawiłem jednak na aktorów, którzy w Kinowym Uniwersum Marvela odegrali małe i niezbyt znaczące role, ale unikałem charakterystycznych cameo – stąd nie znajdziecie w poniższym zestawieniu obecnej chociażby w Strażnikach Galaktyki Miley Cyrus czy przezabawnego epizodu Matta Damona, którego zobaczyć mogliśmy w ostatnim Thorze.

Jenna Coleman

jenna-coleman

Zacznijmy od uroczej brytyjskiej aktorki, która z pewnością doskonale znana jest fanom serialu Doktor Who, gdzie przez kilka sezonów wcielała się w postać Clary Oswald. Sprawne oko mogło dostrzec ją w filmie Captain America: Pierwsze starcie, gdzie grała jedną z dziewczyn, którą Bucky zaprosił na podwójną randkę ze Steve’em. Co ciekawe, był to kinowy debiut panny Coleman.

Julie Delpy

Francuska aktorka, znana chyba wszystkim ze znakomitej trylogii rozpoczętej filmem Przed wschodem słońca, dosłownie mignęła w Avengers: Czasie Ultrona, gdzie w wizji Czarnej Wdowy wcieliła się w jej trenerkę. Niewykluczone, że rola Delpy została okrojona na montażowym stole.

Kate Mara

kate-mara

Zanim starsza siostra Rooney zaczęła być aktorką rozpoznawalną, zaliczyła krótki występ w drugiej części Iron Mana, gdzie odegrała rolę ponętnej agentki federalnej. Cały jej występ trwa jakieś trzydzieści sekund. Kate wyraźnie nie ma szczęścia do kina superbohateskiego – najpierw epizod w średnim Iron Manie 2, następnie już duża rola w nieudanej Fantastycznej Czwórce.

Laura Haddock

laura-haddock

Laura Haddock stała się nieco bardziej rozpoznawalna dzięki udziałowi w piątej części Transformers Michaela Baya, a w Kinowym Uniwersum Marvela znana jest jako mama Petera Quilla, czyli samego Star-Lorda. Co jednak ciekawe, aktorka zaliczyła swój debiut w Marvelu w pierwszej części Kapitana Ameryki, gdzie mignęła jako jedna z oddanych fanek tytułowego bohatera. James Gunn, reżyser Strażników Galaktyki, w typowy dla siebie sposób „potwierdził”, że postać ta była babcią Quilla.

Miguel Ferrer

Miguel-Ferrer

Dużo większa od opisywanych wyżej rola, ale wciąż mam wrażenie, że trudno skojarzyć byłoby tego świetnego, znanego m.in. z Twin Peaks Davida Lyncha, aktora z występem w Kinowym Uniwersum Marvela. A jednak Miguel Ferrer w trzecim Iron Manie zagrał dosyć znaczącą rolę wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Natalie Dormer

natalie-dormer

Rok przed dołączeniem do obsady Gry o Tron i rozkochaniem w sobie publiczności tego serialu Natalie Dormer wystąpiła w krótkiej roli w pierwszym Kapitanie Ameryce, gdzie z kolei rozkochać w sobie próbowała samego Steve’a Rogersa. Kapitan Ameryka złośliwie nazywany jest najstarszym prawiczkiem Marvela, toteż warto odnotować, że bohaterka Dormer jest prawdopodobnie pierwszą postacią, która całowała się z filmowym Steve’em Rogersem.

Neal McDonough

Neal-McDonough

Ponownie Captain America: Pierwsze starcie. Pod imponującym wąsem w walczącej z Hydrą ekipie Kapitana ukrywa się Neal McDonough. Charakterystyczny aktor, którego ja znam z mocnej roli w Gotowych na wszystko, a fani zamaskowanych herosów na pewno kojarzą z serialowego Arrow.

Olivia Munn

olivia-munn

Zanim Olivia Munn wywalczyła sobie rolę Psylocke w nieszczęsnym X-Men: Apocalypse, pojawiła się w małej rólce w drugim Iron Manie, gdzie odegrała rolę Rebecki, reporterki obecnej na Stark Expo. Niestety dla niej, ale i dla fanów jej urody druga scena z udziałem Munn została z filmu wycięta. Zobaczyć możecie ją na YouTubie (o, TUTAJ).

Richard Armitage

Richard-Armitage

Richard Armitage stał się rozpoznawalny dzięki pierwszoplanowej roli w trylogii Hobbit Petera Jacksona. Wcześniej udało mu się zaliczyć epizody w dwóch innych potężnych markach – pojawił się w Mrocznym widmie, czyli oczywiście pierwszej części Gwiezdnych wojen, a także zagrał jednego z agentów Hydry w pierwszej odsłonie Kapitana Ameryki. Ciekawe, że na dziesięć obecnych w tym zestawieniu nazwisk aż połowa pochodzi właśnie z filmu Joe Johnstona.

Zachary Levi

zachary-levi

Czy wiecie, że ten sam Zachary Levi, który już w kwietniu odegra główną w rolę w świetnie zapowiadającym się Shazamie! od konkurencyjnego DC Films, przecierał swoje superbohaterskie szlaki w Marvelu? Levi w drugiej i trzeciej odsłonie Thora zagrał Fandrala, asgardzkiego wojownika i towarzysza tytułowego bohatera. Zastąpił tym samym Josha Dallasa, który wcielał się w tę postać w części pierwszej. Przy okazji – zauważyliście kiedykolwiek tę podmiankę?

Ostatnio dodane