search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Zbroja głównego bohatera THE MANDALORIAN była wykonana z pancerzy Szturmowców, których zabił

Weronika Lipińska

4 grudnia 2020

REKLAMA

Pierwsza zbroja Din Djardina, czyli tytułowego Mandaloriana z serialu dostępnego na platformie Disney+ była zrobiona zarówno z beskaru, jak i trofeów Mando zebranych podczas realizacji zleceń jako łowca nagród.

Jak u każdego Mandaloriana, głównym składnikiem zbroi Din Djardina jest stop beskaru. Jest to nadzwyczaj trwały i odporny metal, który chroni Mando nie tylko przed strzałami z blasterów, ale nawet – jak wynikło w 5 odcinku serialu z krótkiej walki z Ahsoką Tano – przed uderzaniami mieczem świetlnym. Co wróży dla niego optymistycznie, jeżeli dojdzie do bezpośredniego starcia Mandaloriana z Moff Gideonem, którego pod koniec 1 sezonu mogliśmy zobaczyć z mieczem. Tymczasem jak donosi portal screenrant.com, w książce The Art of The Mandalorian concept artysta Brian Matyas zdradza, że początkowa zbroja Mando zawierała też elementy trofeów zebranych po zabiciu przeciwników.

Zacząłem wykorzystywać elementy zbroi  szturmowców, których widzieliśmy tylko w Rogue 1, czyli są rzadko spotykani. Więc kiedy łowca nagród ma zalecenie, podczas którego zabija jednego z nich, unikalna zbroja to trofeum.

Oczywiście w toku zdarzeń mieszana zbroja Mando została zastąpiona nową, wykutą z czystego beskaru otrzymanego za Baby Yodę (Grogu). Zastąpiono m.in. naramiennik, który oryginalnie należał do Szturmowca.

Najnowszy odcinek 2 sezonu The Mandalorian pojawi się na platformie Disney+ już dzisiaj.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA