search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Powstań, DARTH GROGU. Fanowska grafika przedstawia Baby Yodę z THE MANDALORIAN po ciemnej stronie Mocy

Weronika Lipińska

4 grudnia 2020

REKLAMA

W 5 odcinku nowego sezonu The Mandalorian Mando nareszcie udaje się dotrzeć do jednego z ostatnich rycerzy Jedi, co miało być warunkiem jego powodzenia w bezpiecznym dostarczeniu Baby Yody do przynależnego mu miejsca.

Odnalezienie Ahsoki Tano było momentem przełomowym pod kilkoma względami. Nie tylko pierwszy raz w serialu pojawił się Jedi, ale też zostało ujawnione imię malca (Grogu), a Ahsoka odmówiła trenowania go stwierdzając, że przywiązanie Grogu do Mando czyni jego Moc niestabilną. Natomiast zgubne skutki wyszkolenia rycerza Jedi powodowanego emocjami są jej dobrze znane – to rozbudziło wyobraźnię fanów. Zgodnie ze środkową trylogią, która poprzedza wydarzenia z pierwszych filmów Georga Lucasa, Anakin Skywalker stał się Darthem Vaderem po tym, jak Palpatine mógł go zmanipulować przez trudne i negatywne emocje wynikłe z silnych uczuć względem ukochanej Amidali. Wspomnienie o tym przez Tano w kontekście potencjału Baby Yody i jego przywiązania do opiekuna rozpaliło wyobraźnię fanów i niektórzy zaczęli spekulować, czy najsłodszy malec w Galaktyce mógłby przejść na ciemną stronę Mocy. Na Twitterze na koncie @getFANDOM pojawiła się nawet fanowska grafika przedstawiająca podrosłego Baby Yodę jako Dartha Grogu.

Poprowadzenie historii w ten sposób, żeby Mando w kolejnych sezonach musiał borykać się z szalejącą w Grogu Mocą i być może ocalić go od zatracenia się w ciemnej stronie z pewnością chwytałoby za serce i przemawiało tradycją do nostalgii fanów na całym świecie.

6 odcinek The Mandalorian zatytułowany The Sorcerer pojawi się na platformie Disney+ już dzisiaj.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA