search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Z prochu się śmiałeś i w proch się obrócisz. Zgon według MONTY PYTHONA

Łukasz Budnik

5 grudnia 2019

REKLAMA

Dokładnie 45 lat temu zakończyła się emisja Latającego cyrku Monty Pythona. Słynny program emitowany był przez 4 sezony i doczekał się łącznie 45 odcinków. Po zakończeniu emisji grupa komików zrealizowała w pełnym składzie filmy pełnometrażowe – w dwóch z nich (Żywot Briana oraz Monty Python i Święty Graal) główne role zagrał Graham Chapman.

Aktor zmarł w 1989 roku na raka migdałka. W jego pogrzebie wzięli udział wszyscy członkowie grupy, a John Cleese wygłosił mowę pożegnalną, w której użył słowa “fuck” – był to pierwszy taki przypadek w historii brytyjskich pogrzebów. W 1998 roku Pythoni spotkali się podczas festiwalu Aspen Comedy Arts, przynosząc ze sobą urnę zawierającą rzekomo prochy Chapmana. Podczas programu “przypadkowo” miał miejsce pewien incydent:

Po tym swoistym skeczu z udziałem zmarłego już Chapmana członkowie grupy utrzymywali, że naprawdę w ramach żartu rozsypali i odkurzyli prochy ich kolegi. Są dwie teorie na temat tego, co stało się z nimi naprawdę – pierwsza mówi o tym, że zostały wystrzelone w niebo, druga, że rozsypano je w walijskich górach, gdzie Chapman często się wspinał.

Lubicie humor Monty Pythona?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA