search
REKLAMA
Znalezione w sieci

WILLEM DAFOE jako Doktor Octopus na planie SPIDER-MANA 2. Nagranie zza kulis

Łukasz Budnik

17 kwietnia 2020

REKLAMA

Spider-Man 2 to do dziś jedna z najbardziej lubianych filmowych odsłon przygód słynnego superbohatera. W wyreżyserowanej przez Sama Raimiego produkcji, Spider-Man mierzy się z doktorem Otto Octaviusem, który pod wpływem działania skonstruowanych przez siebie macek schodzi na drogę przestępczości. 

W Octaviusa – znanego jako Doktor Octopus – wcielił się Alfred Molina. Jego występ zdobył uznanie fanów i większości zapewne trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej roli. Tymczasem na Twitterze zostało udostępnione nagranie zza kulis filmu, gdzie przez chwilę w rolę Octopusa wchodzi… Willem Dafoe. Aktor w pierwszej części serii Raimiego zagrał Zielonego Goblina, a w kolejnych pojawiał się epizodycznie. Podczas wizyty na planie Dafoe odtworzył scenę, w której Octavius prezentuje zebranym gościom swoje macki.

Całość ma oczywiście żartobliwy charakter, choć daje pogląd na to, jak aktor wypadłby w roli Octopusa. Sprawdziłby się?

Grafika główna: T4Trend

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA