Sequele

SEQUELE – Moja dziewczyna

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Moja Dziewczyna
ROK PRODUKCJI: 1991
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ITI
REŻYSERIA: Howard ZieffWYSTĄPILI:
Dan Aykroyd
Jamie Lee Curtis
Anna Chlumsky
Macaulay Culkin
Griffin Dunne
Ann Nelson

Nastolatka Vada Sultenfuss jest “opętana” przez śmierć. Matka nie żyje, a ojciec prowadzi zakład pogrzebowy. Podkochuje się w swym nauczycielu angielskiego. O wszystkim wie jedynie jej najlepszy przyjaciel Thomas J. Sennett, który jest alergikiem na wszystko. Kiedy ojciec Vady przyjmuje do swego zakładu Shelly – w której szybko się zakochuje – ta natychmiast robi się o niego zazdrosna i ze wszystkich sił pragnie rodzącemu się związkowi przeszkodzić. Przesympatyczny komediodramat, w klimacie lat 60-tych, gdzie królowali hipisi i wolna miłość 🙂 Ciepłe, życzliwe i sympatyczne kino, z nieco inną rolą Macaulaya Culkina, aniżeli wygłupy komediowe i dość zaskakującym wątkiem granego przez niego bohatera. Polecam.

TYTUŁ POLSKI: Moja Dziewczyna 2
ROK PRODUKCJI: 1994
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ITI
REŻYSERIA: Howard ZieffWYSTĄPILI:
Dan Aykroyd
Jamie Lee Curtis
Anna Chlumsky
Autsin O’Brien
Richard Masur
Christine Ebersole

Zbliżające się wakacje Vada ma spędzić bardzo pracowicie. Jej zadaniem “domowym” jest napisać esej o osobie, którą bardzo ceni, ale jej nigdy nie poznała. Wybór pada na matkę. Niestety, wkrótce okazuje się, że tak naprawdę Vada niewiele wie o swojej rodzicielce i za zgodą ojca wyrusza w podróż do Los Angeles, aby przeprowadzić małe “śledztwo”. Na miejscu mieszka u wujka Phila i poznaje miłego chłopaka Nicka, który pomaga jej w zadaniu. Wkrótce pojawia się uczucie. Film ustępuje pierwszej części, choć nie jest znowu taki zły. Uciekł gdzieś klimat, film jest mniej dramatyczny i bardziej taki… hmm… familijny. Niemniej można obejrzeć. W jednej z ról znany (?) z serii Prehysteria! Austin O’Brien.

CIEKAWOSTKI:

  • W tej mini-serii z sukcesem u boku starszych grały młode gwiazdki kina (Macaulay Culkin, Anna Chlumsky, Austin O’Brien), które niestety później nie potrafiły sukcesu z lat młodości przenieść w wiek dorosły.
  • Howard Zieff, reżyser dwóch części, zdołał po raz drugi zebrać tę samą obsadę, co w pierwszej części.
  • Do promocji pierwszego filmu nakręcono teledysk grupy The Temptations do piosenki “My Girl” (stary kawałek), w którym pojawił się sam Macaulay Culkin.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Raczej na pewno nie. Minęła już niemal dekada od drugiej części i jakoś nie widzę wielu chętnych do oglądania po raz kolejny rozterek (pewnie już dorosłej) Vady.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Ostatnio dodane