![]() | TYTUŁ POLSKI: Zakonnica w Przebraniu ROK PRODUKCJI: 1992 DYSTRYBUCJA W POLSCE: Imperial REŻYSERIA: Emile ArdolinoWYSTĄPILI: Whoopi Goldberg Maggie Smith Harvey Keitel Kathy Najimy Wendy Makkena Mary Wickes |
Podrzędna gwiazdka z Las Vegas staje się świadkiem morderstwa dokonanego przez ludzi Vince’a LaRoccy (jej kochanka). Po zgłoszeniu przestępstwa na policji zgadza się zeznawać przeciwko mafii. Do czasu rozprawy sądowej zostaje umieszczona w kryjówce – klasztorze katolickim i z powodzeniem odgrywa rolę siostry Mary Clarence. Szczególnie do gustu przypada jej odświeżenie skostniałej formuły chóru, co nie bardzo podoba się matce przełożonej. Całkiem miła dla oka komedia familijna, z brawurową rolą Whoopi Goldberg i nieco inną od dotychczasowych Harveya Keitela. Fabuła dość banalna, ale znakomite wykonanie klasycznych utworów katolickich bardzo umila oglądanie.
![]() | TYTUŁ POLSKI: Zakonnica w Przebraniu 2: Powrót Do Habitu ROK PRODUKCJI: 1993 DYSTRYBUCJA W POLSCE: Imperial REŻYSERIA: Bill DukeWYSTĄPILI: Whoopi Goldberg Kathy Najimy Barnard Hughes Mary Wickes James Coburn Lauryn Hill |
CIEKAWOSTKI:
CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?
Raczej nie. O filmie już dawno zapomniano, o Whoopi Goldberg również. W kasowych produkcjach już nie grywa, choć pewnie gdyby zaproponowano jej ponownie rolę siostry Mary Clarence – nie odmówiłaby.
Tekst z archiwum film.org.pl.