search
REKLAMA
Sequele

SEQUELE – Świat Wayne’a

Tomasz Urbański

1 stycznia 2012

REKLAMA

TYTUŁ POLSKI: Świat Wayne’a
ROK PRODUKCJI: 1992
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ITI
REŻYSERIA: Penelope Spheeris
WYSTĄPILI:

Mike Myers
Dana Carvey
Rob Lowe
Tia Carrere
Brain Doyle-Murray
Lara Flynn Boyle

Wayne i Garth to dwaj kolesie uwielbiający muzykę rockową, fajne laski i odlotowe imprezy. Prowadzą zwariowany program w lokalnej telewizji. Jeden z szefów ogólnokrajowej telewizji widzi w nim szansę na zarobienie kolejnych pieniędzy. Pomysły “drobnych” zmian w programie nie bardzo podobają się dwóm prowadzącym. Film to rozwinięcie cotygodniowych skeczy z programu “Saturday Night Live”, pomysł Mike’a Myersa, ze znakomitym soundtrackiem rockowym (Queen “Bohemian Rhapsody”, Ugly Kid Joe “Everything About You”), bohaterami mówiącymi do kamery i kilkoma… finałami.

TYTUŁ POLSKI: Świat Wayne’a 1
ROK PRODUKCJI: 1993
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ITI
REŻYSERIA: Stephen Surjik
WYSTĄPILI:

Mike Myers
Dana Carvey
Lee Tergesen
Tia Carrere
Dan Bell
Christopher Walken

Wayne’owi od jakiegoś czasu ukazuje się duch Jima Morrisona, który podpowiada mu aby zorganizował wielki festiwal rockowy w stylu Woodstock. Niestety żadna z wielkich gwiazd rocka nie ma ochoty sie na nim pojawić. Tymczasem Garth zaabsorbowany jest pewną nową sąsiadką… Kontynuacja jest również jednym wielkim fajerwerkiem gagów, skeczy i hołdem złożonym muzyce rockowej. Kapitalną sceną jest to parodiująca klip The Village People “YMCA”. Znakomicie zaprezentowała sie w epizodzie sąsiadki, Kim Basinger. Warto również zwrócić uwagę na coraz ciekawiej zapowiadającą się Tię Carrerę.

CIEKAWOSTKI:

  • Jak przystało na rock’n’rollową serię, w pierwszej części gwiazdą rocka był demoniczny Alice Cooper oraz Meat Loaf, a w drugiej zespół Aerosmith.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Na razie cisza w tym temacie. Mike Myers zaabsorbowany jest swoją serią o Austinie Powersie. Nie ukrywam, że z chęcią obejrzałbym kolejne przygody tych dwóch świrusów.

Tekst z archiwum film.org.pl

 

REKLAMA