search
REKLAMA
Sequele

SEQUELE – Gruby i chudszy

Tomasz Urbański

1 stycznia 2012

REKLAMA

TYTUŁ POLSKI: Gruby i Chudszy
ROK PRODUKCJI: 1996
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ITI
REŻYSERIA: Tom ShadyacWYSTĄPILI:
Eddie Murphy
Jada Pinkett
James Coburn
Dave Chapelle
John Ales
Patricia Wilson

Przemiły profesor koledżu Sherman Klump zakochuje się w nowej pani profesor uniwersytetu, Carli Purty. Jednak jego postura, człowieka “odrobinę” otyłego, wzmaga nieśmiałość i kompleksy. Badania nad strukturami DNA, które prowadzi, stają się przełomowymi w życiu Shermana. Decyduje się na przetestowanie wytworzonej formuły, dzięki której staje się przystojnym, wysportowanym, wygadanym, ale i bezczelnym oraz momentami niemiłym Buddy’m Love. Remake komedii z 1963 roku, w której wystąpił Jerry Lewis. Eddie Murphy oczywiście tutaj więcej szarżuje niż gra, ale komedia jest znośna. Oczywiście humor nie najwyższych lotów, ale też i nie najniższych. Dla fanów Eddie’go i charakteryzacji.

TYTUŁ POLSKI: Gruby i Chudszy II
ROK PRODUKCJI: 2000
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Imperial
REŻYSERIA: Peter SegalWYSTĄPILI:
Eddie Murphy
Janet Jackson
Larry Miller
John Ales
Richard Gant
Jamal Mixon

Szczęśliwy Sherman się żeni. Cała rodzina Klumpów jest tą wiadomością zachwycona. Jednak w pewnym momencie w życiu profesora pojawia się jego alter ego, czyli Buddy Love, który chce popsuć wszystkie plany. Sherman musi podjąć wszelkie kroki, aby zapobiec niecnym planom Buddy’ego. Sequel jest gorszy. Humor zniżył się do poziomu, którego częstokroć nie dało się oglądać. Nie pomogła nawet rola przesympatycznej Janet Jackson, która miała równoważyć te słabe żarty. Dla zagorzałych fanów Eddie’go.

CIEKAWOSTKI:

  • Tradycji stało się zadość (patrz np. Coming To America) i Eddie Murphy w obu częściach Grubego i Chudszego sam zagrał kilka postaci, a dokładnie całą rodzinę. Pełna lista jego postaci w tych filmach to: Sherman Klump, Buddy Love, Cletus Klump (tata), Young Cletus Klump (brat), Anna Pearl Jensen Klump (mama), Ida Mae Jensen (babcia), Ernie Klump Sr. (dziadek), Lance Perkins.
  • Jedynym członkiem rodziny Klumpów, którego nie zagrał Murphy jest Ernie Klump Jr., w którego postać wcielił się Jamal Mixon.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Wytwórnia zaplanowała trzecią część cyklu na 2010 rok. W produkcji oczywiście uczestniczyć będzie Eddie Murphy.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Avatar

Tomasz Urbański

REKLAMA