search
REKLAMA
Znalezione w sieci

SEAN CONNERY w wywiadzie z lat 90. Opowiada o JAMESIE BONDZIE i innych rolach

Łukasz Budnik

8 listopada 2020

the rock connery twierdza
REKLAMA

W zeszłym tygodniu, kilka miesięcy po 90. urodzinach, odszedł Sean Connery, legendarny aktor, który miał na koncie kilkadziesiąt ról, w tym Jamesa Bonda – był pierwszą osobą, która sportretowała na ekranie agenta 007. 

Connery rozpoczął karierę z aktorstwem w połowie lat 50., na początku w środowisku teatralnym. W 1962 roku na ekrany kin trafił Doktor No., pierwszy film z serii o Bondzie. Connery grał go jeszcze w sześciu innych filmach (w tym jednym będącym nieoficjalną częścią cyklu). Poza tym oglądaliśmy go w takich produkcjach jak Imię różyPowrót Robin HoodaTwierdza, Indiana Jones i ostatnia krucjata, Nietykalni, Nieśmiertelny, Polowanie na czerwony październik, O jeden most za daleko i wielu innych. Był laureatem m.in. Oscara, Złotego Globu oraz BAFTA.

Po śmierci aktora na YouTubie pojawił się archiwalny wywiad z lat 90., w którym Connery wspomina swoją karierę w rozmowie z krytykiem Markiem Cousinsem. Możecie go obejrzeć poniżej – trwa około 50 minut.

Tutaj przeczytacie zestawienie wartych uwagi ról Connery’ego, a tutaj ranking Bondów z udziałem aktora.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA