search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wskazał, który ze swoich filmów uważa za najgorszy. “Mogę się z tym pogodzić”

Quentin Tarantino zadebiutował w 1992 roku Wściekłymi psami.

Łukasz Budnik

17 czerwca 2024

REKLAMA

Quentin Tarantino zadebiutował w 1992 roku Wściekłymi psami i od tamtej pory stworzył dziewięć filmów pełnometrażowych – w kolejce czeka dziesiąty, którym wstępnie miał być The Movie Critic, ale ostatecznie reżyser odstąpił od jego realizacji. Które ze swoich dzieł twórca uważa za najsłabsze?

Na ten temat Tarantino wypowiedział się niegdyś przy okazji spotkania z innymi reżyserami organizowanego przez The Hollywood Reporter. Stwierdził wówczas:

Dla mnie liczy się własna filmografia, a chcę zakończyć mając znakomite dokonania. Najgorszym filmem, jaki zrobiłem, jest zapewne “Death Proof”. Ale nie był aż tak zły, dobra? Jeśli to najgorsze, co zrobiłem, to mogę się z tym pogodzić.

death proof

Death Proof z 2007 roku to segment dylogii Grindhouse, którą Tarantino stworzył wraz z Robertem Rodriguezem (on był odpowiedzialny za Planet Terror). Death Proof powstało jako hołd złożony horrorom z nurtu exploitation i slasher, produkcjom klasy B, a także kinom grindhouse’owym. W obsadzie znaleźli się m.in. Kurt Russell, Rosario Dawson i Mary Elizabeth Winstead. Death Proof to też najniżej oceniony film Tarantino w serwisie Rotten Tomatoes – 64% zgromadzonych tam recenzji z sieci to opinie pozytywne.

Poniżej czołówka filmu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA