search
REKLAMA
Zestawienie

Najbardziej ABSURDALNE PETYCJE fanów filmu

Łukasz Budnik

8 czerwca 2019

absurdalne petycje
REKLAMA

Przy okazji emisji finałowego sezonu Gry o tron głośno było na temat petycji, by zrealizować go od nowa, tym razem z „kompetentnymi scenarzystami”. Internetowa akcja przyciągnęła setki tysięcy zawiedzionych widzów, którzy składali elektroniczne podpisy, wierząc być może, że ich działanie faktycznie ma szansę przynieść pożądany skutek. Oczywiście tak się nie stało – serial HBO dobiegł końca i już teraz coraz mniej słyszy się o jego mało satysfakcjonującym zakończeniu. Nie była to pierwsza (i z pewnością nie ostatnia) absurdalna petycja, jaka trafiła do sieci. Oto, o co jeszcze wnioskowali widzowie w ostatnich latach.

Legalizacja małżeństw ludzi i postaci rysunkowych

Być może niektórzy z was wzdychali do Jessiki Rabbit z Kto wrobił królika Rogera? Roberta Zemeckisa, albo – idąc nieco dalej – do Loli z Kosmicznego meczu. Pewien mężczyzna z Japonii tak bardzo upodobał sobie postać z anime, że zapragnął zawrzeć z nią legalny związek małżeński. W tym celu wystosował petycję, która miała mu na to pozwolić – zebrał pod nią około tysiąca podpisów, choć wydaje się wątpliwe, że przyniosło to jakikolwiek skutek. Chyba jednak musiał się zadowolić samym oglądaniem.

Prawdziwy Park Jurajski

Niewykluczone, że podczas oglądania Parku Jurajskiego każdy z nas miał kiedyś choć przez chwilę ochotę znaleźć się w podobnym miejscu, przynajmniej do momentu, w którym dinozaury nie stają się poważnym zagrożeniem dla ludzkiego życia. Niektórzy podeszli do swojego marzenia na tyle poważnie, że podpisali petycję według której w jednym z parków narodowych miały zamieszkać… sklonowane dinozaury. Trudno określić, na ile poważny był to wniosek, choć śmiem twierdzić, że tworzony z przymrużeniem oka (nie tylko dlatego, że oprócz dinozaurów w parku miały zamieszkać też mamuty). Być może jednak znaleźli się i tacy, którzy faktycznie uwierzyli w technologię pokazaną w filmie Spielberga. Musieli być rozczarowani.

Budowa Gwiazdy Śmierci 

Gwiazda Śmierci to obiekt bardzo lubiany nie tylko przez fanów, lecz także samych twórców Gwiezdnych wojen. Do tej pory widzieliśmy słynną broń imperium w dwóch częściach starej trylogii i w Łotrze 1, jeśli nie liczymy hologramów z prequeli. Po zwiastunie IX epizodu możemy mieć pewność, że J.J. Abrams uraczy nas w filmie widokiem zgliszcz Gwiazdy Śmierci z Powrotu Jedi. Niektórym miłośnikom sagi najwyraźniej wciąż było za mało, wobec czego wystosowali petycję, by zbudować prawdziwą Gwiazdę, argumentując to nowymi miejscami pracy. Zebrano ponad 30 tysięcy podpisów i przekazano wniosek do Białego Domu, który grzecznie odmówił, stwierdzając, że nie wspierają wysadzania planet. Wyliczono przy okazji ile kosztowałaby budowa stacji kosmicznej tego rodzaju. Otóż byłoby to 850 kwadrylionów (24 zera) dolarów, a przy obecnym zasobie surowców budowa potrwałaby ponad 80 tysięcy lat. W odległej galaktyce przebiega to jakby sprawniej.

Danny DeVito jako Wolverine

To świeża sprawa, bo rzeczoną petycję nadal można podpisać. Jeden z internautów stwierdził, że nikt nie zastąpi Hugh Jackmana w roli Wolverine’a lepiej niż Danny DeVito i to właśnie on powinien zagrać Logana, jeśli ten kiedykolwiek pojawi się w MCU. Jako argument podano niski wzrost aktora, który jest bardziej zbliżony do gabarytów Wolverine’a znanego z komiksów, oraz scenę z U nas w Filadelfii, gdzie postać grana przez aktora chwilowo przybiera alter ego Trash Mana.

Choć sama petycja bez wątpienia ma charakter humorystyczny, dziś podpisało ją już prawie czterdzieści tysięcy osób. Potraficie sobie wyobrazić DeVito jako członka X-Men?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA