search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Mahershala Ali jako nowy BLADE od MARVELA na fanowskim deepfake’u

Weronika Lipińska

29 grudnia 2020

REKLAMA

Podczas Comic Conu w lipcu zeszłego roku zostało ogłoszone, że w jednej z nadchodzących faz kinowego uniwersum Marvela zostanie wprowadzona postać Blade’a. Łowca wampirów doczekał się już filmowego wcielenia w postaci Wesleya Snipesa w trylogii z lat 1998-2004. Natomiast jako nowy Blade został obsadzony Mahershala Ali.

Dziś trudno sobie wyobrazić rzeczywistość filmową bez kina suberbohaterskiego z franczyzą Marvel Cinematic Universe na czele. Poczynając od premiery pierwszego Iron Mana 12 lat temu, dobra passa MCU zdaje się nie mieć końca. Jednak nie zawsze tak było. Można powiedzieć, że gdyby nie Blade: Wieczny łowca, seria Avengers nigdy by nie powstała. W roku 1998 Marvel (Enterprises) był na skraju bankructwa i to sukcesu pierwszego z trylogii filmów o łowcy wampirów – który sam po części jest jednym z nich – uratował firmę i umożliwił jej rozwój do rangi giganta, jakiego dzisiaj znamy. Pomimo, że te filmy nie zestarzały się szczególnie dobrze, to dla wielu Blade pozostaje postacią kultową i powrót do bohatera, bez którego franczyza być może by nie istniała spotkał się raczej z entuzjastycznym odbiorem.

Mahershala Ali jest znany przede wszystkim z seriali House of Cards i Detektyw (3 sezon) oraz filmów Moonlight i Green Book, gdzie za występy w obu zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Tak że jego angaż do roli Blade’a wydaje się dobrym wyborem. Teraz dzięki fanowskiemu deepfake’owi możemy mieć lepsze wyobrażenie, jak Ali będzie się prezentował jako drugi po Van Helsingu najsłynniejszy łowca wampirów. Autor przeróbki poszedł o krok dalej i zamienił też innych aktorów, np. odtwórcę roli partnera Blade’a (Kris Kristofferson) na Viggo Mortensena, z którym Ali wystąpił w Green Book.

Przeróbkę możecie obejrzeć poniżej.

Zdjęcie główne to fanowska grafika.

REKLAMA