search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Klimatyczny plakat COLOR OUT OF SPACE, horroru science fiction opartego na prozie LOVECRAFTA

Łukasz Budnik

1 lutego 2020

REKLAMA

Color Out of Space to horror science fiction oparty na opowiadaniu H.P. Lovecrafta z 1927 roku, zatytułowanym “Kolor z przestworzy”. Film z Nicolasem Cage’em i Joely Richardson trafił do amerykańskich kin 24 stycznia, choć pierwszy raz został pokazany na wrześniowym festiwalu w Toronto. 

Fabuła opowiada o rodzinie Gardnerów, obok domu których ląduje meteoryt. Emanujący różowym blaskiem wpływa na wszystkie żyjące organizmy, począwszy od roślinności, a skończywszy na ludziach. W Polsce film pokazywany był do tej pory festiwalu Splat!FilmFest 5, gdzie miał okazję zobaczyć go nasz redaktor – Krzysztof Walecki. Tutaj przeczytacie jego recenzję, a na zachętę fragment:

Oglądany na dużym ekranie film robi piorunujące wrażenie swą stroną wizualną, zrobioną raczej za niewielkie pieniądze, które zostały umiejętnie spożytkowane. Ciemność nocy jest idealnym tłem dla tytułowego koloru, którego niszczycielska siła wydaje się nie mieć jakiegoś konkretnego celu poza zmianą wszystkiego, co wokół, na własne, szalone podobieństwo.

W sieci pojawił się klimatyczny plakat filmu:

Niestety na tę chwilę nie wiadomo, czy film trafi u nas do kinowej dystrybucji. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA