search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wyglądają dziś gwiazdy TITANICA Jamesa Camerona i jak potoczyły się ich losy?

Łukasz Budnik

12 lipca 2020

titanic kiedys dzis
REKLAMA

Choć od premiery Titanica Jamesa Camerona miną w tym [2020] roku 23 lata, popularność tego filmu nie spada. Kolejne emisje telewizyjne cieszą się dużym zainteresowaniem, sceny i cytaty przywołuje się do dzisiaj, a zaledwie w zeszłym tygodniu publikowaliśmy u nas wyniki plebiscytu na najlepsze filmy o miłości, gdzie historia Jacka i Rose zajęła pierwsze miejsce. 

Dlatego właśnie postanowiliśmy poświęcić Titanicowi kolejną odsłonę serii “Kiedyś/dziś”, w której sprawdzamy jak zmienili się aktorzy i jak potoczyły się ich kariery. Po lekturze zapraszamy do zapoznania się z gigantycznym opracowaniem filmu

Leonardo DiCaprio – Jack Dawson

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać, a wzmianka o jego dalszej karierze to zaledwie formalność. DiCaprio jest wciąż jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów na świecie, który w 2016 roku wreszcie otrzymał swojego pierwszego Oscara za rolę w Zjawie. Poza tym pojawiał się w takich produkcjach jak Gangi Nowego JorkuZłap mnie, jeśli potrafiszAviatorDroga do szczęścia (ponownie z Kate Winslet), Wyspa tajemnicIncepcjaDjango, Wielki Gatsby, a ostatnio: Pewnego razu… w Hollywood. Poza karierą aktorską prężnie realizuje się też jako działacz na rzecz ekologii.

Kate Winslet – Rose DeWitt Bukater

Winslet także z powodzeniem poprowadziła swoją dalszą karierę – podobnie jak DiCaprio, z którym przyjaźni się do dziś, ma na koncie Oscara (za rolę w Lektorze). Poza tym mogliśmy podziwiać jej talent w takich produkcjach jak Małe dzieciMarzyciel, Zakochany bez pamięciRzeźSteve Jobs, gdzie zagrała Joannę Hoffman – córkę Jerzego Hoffmana. Z DiCaprio spotkała się na planie Drogi do szczęścia w reżyserii Sama Mendesa, jej ówczesnego męża. Rola ta przyniosła jej Złoty Glob. Obecnie Winslet znów łączy siły z Cameronem – wystąpi bowiem w Avatarze 2. W 2021 roku otrzymała nagrodę Emmy za rolę w Mare z Easttown.

Kathy Bates – Molly Brown

Gdy Kathy Bates wcieliła się w Titanicu w autentyczną postać Molly Brown, miała już na koncie sukcesy, w tym Oscara za wybitną rolę w Misery. Po występie w widowisku Jamesa Camerona pojawiła się jeszcze w takich filmach jak SchmidtDroga do szczęścia (ponownie spotykając się z DiCaprio i Winslet), O północy w Paryżu, a ostatnio Richard Jewell, za którego otrzymała nominację do kolejnej statuetki. Bates ma na koncie też występy w serialach, w tym w Sześć stóp pod ziemiąDwóch i pół, Biurze oraz American Horror Story. Poza Oscarem wygrała też dwie nagrody Emmy i dwa Złote Globy.

Billy Zane – Caledon “Cal” Hockley

Przez Titanikiem Zane miał w dorobku występy m.in. w Martwej ciszy Miasteczku Twin Peaks (debiutował zaś w Powrocie do przyszłości). Dziś możemy go oglądać w niemałej liczbie filmów, często są to jednak produkcje kierowane bezpośrednio na nośniki i nieprezentujące wysokiego poziomu. Zane pojawia się również w telewizji – w zeszłym roku zagrał rolę samego siebie w popularnym The Boys. Szansą na kolejną słynną rolę może być dla niego zapowiedziany Waltzing with Brando, w którym zagra tytułową rolę słynnego aktora.

Frances Fisher – Ruth DeWitt Bukater

Rola matki Rose pozostaje najbardziej rozpoznawalną w karierze Fischer, ale aktorka ma na koncie udział w wielu innych produkcjach, w większości telewizyjnych. Po Titanicu wystąpiła między innymi w Domu z piasku i mgły, Ostrym dyżurzeChirurgachMentaliścieThe Lyon’s Den i Eurece.

Bill Paxton (zmarły) – Brock Lovett

Przed występem w Titanicu, Paxton miał już na koncie występy u Camerona. Pojawił się w Terminatorze, drugiej części Obcego Prawdziwych kłamstwach, a poza nimi zagrał też w takich produkcjach jak CommandoPredator 2, TombstoneApollo 13 Twister. Po występie w Titanicu zwolnił nieco karierę. Wystąpił m.in. w Wielkim Joe i dwóch częściach Małych agentów, a kilka lat później w Na skraju jutra. Jego ostatnią, pośmiertną już rolą był występ w The Circle. Kręgu. Zmarł w 2017 roku na skutek powikłań pooperacyjnych.

Bernard Hill – kapitan Edward James Smith

Hill może sobie pogratulować, jako jedyny aktor w historii wystąpił bowiem w dwóch filmach które otrzymały 11 Oscarów. Pierwszym z nich był właśnie Titanic, drugim – Władca Pierścieni: Powrót Króla, gdzie aktor zagrał króla Rohanu, Theodena (powtarzając rolę z drugiej części trylogii). Hill na planie filmu Camerona jako jeden z niewielu aktorów całkiem dobrze dogadywał się z reżyserem. Po występach w Titanicu Władcy Pierścieni nie pojawiał się na dużym ekranie zbyt często – skupił się raczej na karierze telewizyjnej.

Victor Garber – Thomas Andrews

Garber wcielił się w autentyczną postać Thomasa Andrewsa, architekta Titanica. Aktor wciąż pozostaje bardzo aktywny zawodowo, pojawiając się w filmach, serialach i na deskach teatru. Po Titanicu wystąpił m.in. w Legalnej blondynceObywatelu MilkuOperacji Argo oraz Sicario, jak również w telewizyjnych produkcjach DC, w tym we Flashu oraz Legendach jutra.

Danny Nucci – Fabrizio

Nucci zagrał w Titanicu rolę Fabrizio, przyjaciela Jacka który razem z nim wygrywa bilety na tytułowy statek. Dziś częściej pojawia się na małym ekranie, występując w pojedynczych odcinkach seriali, choć w produkcji The Fosters był akurat członkiem głównej obsady. W kinie mogliśmy oglądać go jeszcze np. w World Trade Center Olivera Stone’a.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA