search
REKLAMA
Znalezione w sieci

COLIN FARRELL jako komiksowy Pingwin z THE BATMAN na nowej fanowskiej grafice

Weronika Lipińska

9 września 2020

pingwin the batman
REKLAMA

Po ogromnym sukcesie Jokera z Joaquinem Phoenixem, The Batman – kolejny film od DC realizowany zgodnie z nową strategią realizmu – jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier. Po alternatywnej genezie być może najsłynniejszego z komiksowych arcyprzestępców, zaprezentowanej w konwencji dramatu społecznego, dostaniemy nową wersję historii jednego z najsłynniejszych superbohaterów. Pomimo, że już mniej więcej wiadomo, czego można się spodziewać, to jednak niedawna premiera pierwszego zwiastuna nie była pozbawiona zaskoczeń. Jednym z największych był rzut oka na Colina Farrella w roli Pingwina, nie do poznania pod masą charakteryzacji. 

Obsada The Batman Matta Reevesa jest wypełniona gwiazdami. Obok Roberta Pattinsona w roli tytułowej, mamy m.in. Andy’ego Serkisa jako Alfreda, Zoë Kravitz jako Catwoman i Paula Dano w roli Riddlera. Jednak największe emocje – oprócz obsadzenia Batmana, oczywiście – wzbudził wybór Colina Farrella do roli Oswalda Cobblepota, czyli niesławnego Pingwina. Przed pojawieniem się zwiastuna do sieci trafiały zdjęcia Farrella na planie – w kostiumie, ale jak się okazuje, bez charakteryzacji. Po premierze zwiastuna fani z opóźnieniem zrozumieli, że ten cokolwiek odpychający typ to Pingwin Farrella. Natomiast ostatnio pomimo, że siła nowego podejścia DC wynika z odejścia od kanonu, w sieci na Instagramie pojawiła się też fanowska grafika proponująca wersję nowego Pingwina niepozbawionego atrybutów komiksowej ikony – cylindra i monoklu.

Światowa premiera The Batman ma mieć miejsce za ponad rok – 29 września 2021. Ci najbardziej podekscytowani nowym ujęciem ikonicznych postaci komiksowych będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Czekacie na ten film, czy wolicie stare dobre kino suberbohaterskie? 

REKLAMA