search
REKLAMA
Znalezione w sieci

HUGH GRANT obchodzi dziś 60. urodziny! Aktor opowiada o swoich kultowych rolach

Łukasz Budnik

9 września 2020

REKLAMA

Kariera Hugh Granta, rozpoczęta w 1982 roku jeszcze podczas studiów, obfituje w przeboje i niezapomniane tytuły znane każdemu miłośnikowi kina. Dziś słynny aktor obchodzi 60. urodziny!

Grant urodził się 9 września 1960 roku w Londynie. Ukończył studia na wydziale literatury, potem pisał teksty do reklamówek telewizyjnych. Debiutował przed kamerami w komediodramacie  Privileged, później stworzył własną komediową rewię. Za rolę w dramacie Maurycy z 1987 roku otrzymał Puchar Volpiego dla najlepszego aktora na 44. MFF w Wenecji. Później jego kariera nabrała tempa (po drodze zagrał m.in. Chopina w Improwizacji), a w latach 90. stał się gwiazdą, występując w takich produkcjach jak Cztery wesela i pogrzebRozważna i romantycznaNotting HillGorzkie gody czy Okruchy dnia. W kolejnych latach widzieliśmy go na ekranie m.in. w To właśnie miłośćDzienniku Bridget Jones Był sobie chłopiec. Grant aktywnie gra do dziś – niedawno wystąpił choćby w Dżentelmenach Guya Ritchiego.

Dwa lata temu Grant na zaproszenie magazynu GQ opowiedział o swoich najsłynniejszych rolach, nie szczędząc sarkastycznych komentarzy i krytycyzmu wobec samego siebie. Kilkunastominutowe nagranie z udziałem aktora obejrzycie poniżej:

Którą rolę Hugh Granta lubicie najbardziej?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA