Liam Neeson bije w „Non-stop” | FILM.ORG.PL

Liam Neeson bije w „Non-stop”
Rafał Oświeciński
17.10.2013


„Uprowadzona 1”, „Uprowadzona 2”, „Tożsamość”, zapowiedziana „Uprowadzona 3”, będący w produkcji „Run All Night” i teraz – „Non-stop”. Co łączy te wszystkie filmy? Liam Neeson w roli wkurzonego gościa. Posępna mina, słowa cedzone przez zęby, pięści masakrujące twarze złoczyńców, odbezpieczony pistolet w ręku – to cechy charakterystyczne bohaterów odgrywanych przez Neesona. Jeśli do wymienionych tytułów dorzucimy „Przetrwanie”, „Battleship”, „Starcie tytanów’, „Drużynę A”, w których Neeson wcielał się w rolę twardzieli, to tworzy nam się szufladka z imieniem i nazwiskiem aktora, którego stać na zdecydowanie bardziej zróżnicowany repertuar. Taki romans z konkretnym emploi jest wygodny, ale na dłuższą metę nudzący widzów.

„Non-stop” zapowiada się (kluczowe słowo) obiecująco – nie będę mówił kto, co i jak, obejrzyjcie trailer. Z tego typu kinem jest prawie zawsze ten sam kłopot: ciekawy pomysł grzęźnie w stosie klisz, przewidywalnych zagrań, efekciarstwie. Czy Jaume Collet-Serra, reżysera odpowiedzialnego za choćby „Tożsamość”, „Gol 2” i „Sierotę”, stać na wyjście poza schemat? Czy w ogóle widzowie oczekują czegokolwiek więcej ponad wysokooktanowe kino akcji?

Gwoli ścisłości – na drugim planie Julianne Moore (co się dzieje z jej karierą?) oraz Lady Mary Crawley, pardon, Michelle Dockery, która próbuje wejść na jankesie salony.

non-stop (1)

non-stop

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • rebelmale

  Trailer fajowy – siwy dym! Coś jakby w klimacie starego (jeszcze dobrego) „Die Hard”.

 • Mefisto

  Jak na ironię wygląda to całkiem nieźle.

 • Marek1983

  Zapowiada się ciekawie.

 • Jakub Piwoński

  stawiam, że to stewardesa okaże się głównym złoczyńcą.

  • ImEth

   też o tym pomyślałem :)

 • canismajoris

  Tożsamość mocno przynudzała jak na kino akcji, więc lepiej się nie nastawiać na dobre kino

 • Profet

  Po tym trailerze mam wrażenie, że już widziałem ten film.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#80 Ksiądz 3D

Następny tekst

Kompleks (29. WFF)OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE