search
REKLAMA
News

Zwiastun W OTCHŁANI LĘKU. Horror science fiction niczym COŚ Carpentera?

Łukasz Budnik

12 marca 2020

REKLAMA

Podczas zeszłorocznego festiwalu w Toronto pokazano film W otchłani lęku (oryginalnie Sea Fever), horror science fiction w którym zagrali Connie Nielsen, Hermione Corfield oraz Dougray Scott. Film opowiada o załodze statku rybackiego, która walczy o życie na morzu po tym, jak natrafiają na istotę nieznanego gatunku. Do sieci trafił zwiastun tej produkcji.

Po pierwszych pokazach krytycy dobrze ocenili film, pisząc o ciągłym napięciu podczas seansu i znakomitym wykorzystaniu ciasnej przestrzeni. Pojawiły się nawet porównania do takich klasyków jak Coś oraz Obcy. Choć W otchłani lęku trwa zaledwie 89 minut, na długo zostaje w głowie widza. Na tę chwilę na portalu Rotten Tomatoes zebrano 30 recenzji, z których 25 to pozytywne opinie.

Film planowo zadebiutuje 17 kwietnia w kinach w Wielkiej Brytanii (o ile data ta nie zostanie przesunięta ze względu na epidemię koronawirusa). Nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób W otchłani lęku będzie można obejrzeć w Polsce. Według Filmwebu, horror science fiction będzie dostępny u nas od 9 kwietnia – datę tę podpisano jednak tylko jako “premierę wideo”. Pozostaje czekać na więcej informacji dotyczących premiery VOD lub wydania na nośnikach.

Jak podoba wam się zwiastun?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA