search
REKLAMA
News

Premiery SZYBKICH I WŚCIEKŁYCH 9 oraz CICHEGO MIEJSCA 2 zostały przesunięte

Łukasz Budnik

12 marca 2020

REKLAMA

Pandemia koronawirusa powoduje, że producenci podejmują decyzje związane z premierami ich filmów. Już w zeszłym tygodniu postanowiono przesunąć premierę Nie czas umierać z kwietnia na listopad, dziś zaś dowiedzieliśmy się, że kolejne wyczekiwane produkcje zobaczymy w kinach później. 

Studio Universal postanowiło, że Szybcy i wściekli 9, którzy mieli zadebiutować w maju, trafią na ekrany dopiero 2 kwietnia 2021 roku. Z pewnością ma to związek z faktem, że seria z Vinem Dieselem świetnie sprzedaje się w Chinach, gdzie aktualnie zamknięte są kina. Decyzja ta zapadła niedługo po tym, jak John Krasinski – reżyser Cichego miejsca 2, ogłosił na Instagramie, że postanowiono przełożył też premierę jego najnowszego dzieła. Jako powód podał chęć, by jak najwięcej osób mogło obejrzeć film gdy ten trafi do kin. Nie zostało jeszcze sprecyzowane, kiedy dokładnie Ciche miejsce 2 pojawi się na ekranach.

Od dzisiaj w Polsce zamknięte są placówki oświatowe i instytucje kultury, w tym kina. Dystrybutorzy będą musieli przesunąć daty premier filmów, które miały wejść na ekrany w najbliższym czasie (jutro miały pojawić się Zdrajca od Gutek Film oraz W lesie dziś nie zaśnie nikt od Next Film).

Czekamy na ruch Disneya – czy zaplanowana na maj premiera Czarnej Wdowy również zostanie przesunięta i czy wpłynie to na późniejszą premierę Eternals? Z pewnością okaże się to już wkrótce. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA