search
REKLAMA
News

Zmarł MICHAEL K. WILLIAMS, znany z serialu PRAWO ULICY

Michael K. Williams miał 54 lata.

Łukasz Budnik

7 września 2021

REKLAMA

W wieku 54 lat zmarł Michael K. Williams, aktor znany doskonale fanom serialu The Wire (u nas funkcjonującego pod tytułem Prawo ulicy). Aktor został odnaleziony w swoim domu na Brooklynie. Przyczyna jego śmierci nie została ujawniona. 

Michael Kenneth Williams urodził się w 1966 roku. Do końcówki lat 80. pracował w firmie Pfizer, którą następnie porzucił na rzecz kariery tancerza. Przez kolejne lata pojawiał się w teledyskach, brał też udział w trasach koncertowych w roli tancerza. W 1996 roku pojawił się w filmie Bullet, gdzie dzielił ekran z Tupakiem Shakurem, Adrienem Brodym i Mickeyem Rourke. Od 2002 do 2008 roku grał we wspomnianym The Wire, wcielając się w  Omara, przestępcę okradającego dilerów i złodziei.

Poza The Wire, Williams wystąpił też w innych serialach HBO, w tym w Zakazanym imperium, Długiej nocy czy – ostatnio – w Krainie Lovecrafta. Doczekał się pięciu nominacji do nagrody Emmy. Pojawiał się również na wielkim ekranie – w jego filmografii pojawiły się takie tytuły, jak Assassin’s CreedZniewolony lub Osierocony Brooklyn.

Jego kolejnym projektem miała być biografia znanego pięściarza George’a Foremana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA