search
REKLAMA
News

ZENDAYA chwali TIMOTHEÉ CHALAMETA przy okazji rozmowy o DIUNIE

Łukasz Budnik

8 września 2020

diuna nowe zdjecia
REKLAMA

Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a,  planowo ma trafić na ekrany 18 grudnia tego roku, a już jutro do sieci ma trafić oficjalny zwiastun produkcji. Główną rolę w filmie gra Timothée Chalamet, o którym ciepło wypowiedziała się ostatnio koleżanka z planu – Zendaya.

Chalamet wciela się w Diunie w Paula Atrydę, syna księcia Leto I i lady Jessiki, którzy przybywają na tytułową Diunę, gdzie znajdują się złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże, z kolei Zendaya gra Chani, dziewczynę z plemienia Fremenów. Nominowana do Emmy za rolę w Euforii aktorka powiedziała przy okazji rozmowy dla magazynu Empire:

Poznałam go przy okazji czytania scenariusza do “Diuny”. Czułam się, jakbyśmy znali się od zawsze, jak gdyby był moim kolegą w okresie dorastania. Staliśmy się świetnymi przyjaciółmi. Jest bardzo utalentowany. Wspaniały.

W zeszłym miesiącu Zendaya zdradziła, że jej rola w Diunie jest niewielka, ale to dla niej ważne, że jest częścią tak świetnej obsady.

O Chalamecie wypowiadał się też sam Villeneuve, twierdząc, że aktor był jego pierwszy wyborem do roli Paula.

Nie ma dla mnie innego Paula Atrydy. Spotkałem się z nim i prędko zgodziliśmy się na współpracę. Nie było trudno go przekonać. Wybrałem go z kilku powodów. Po pierwsze, to fenomenalny aktor. Jest kimś, kto ma dużo głębi, kimś bardzo dojrzałym na swój wiek. Paul Atryda to stara dusza w młodym ciele. Timothée potrafi to pokazać.

Oprócz Zendayi i Chalameta w filmie występują Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac.

Czekacie na Diunę?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA