search
REKLAMA
News

Sztuczna inteligencja obsadza nowego JAMESA BONDA. HENRY CAVILL na prowadzeniu

Weronika Lipińska

8 września 2020

REKLAMA

Przy nadchodzącej premierze Nie czas umierać, który ma być ostatnim występem Daniela Craiga jako słynnego agenta 007, fani spekulują, kto będzie następny. Według pierwszego w historii programu castingowego wspomaganego sztuczną inteligencją, Henry Cavill byłbym jednym z najodpowiedniejszych kandydatów. 

Żeby ocenić, kto byłby najlepszym zastępcą Craiga, program porównał atrybuty różnych brytyjskich aktorów z atrybutami Jamesa Bonda. Cavill wysunął się na prowadzenie, natomiast tuż za nim znaleźli się Richard Armitage (Hobbit) i Idris Elba (Luther).  Zestawienie zostało następnie rozszerzone o gwiazdy międzynarodowe i wtedy odtwórca roli Wiedźmina został wyprzedzony przez Karla Urbana, aktora wcielającego się m.in. w postać Rzeźnika z The Boys. Kolejnymi typami byli Chris Evans i Will Smith. Została też sprawdzona opcja damskiego wcielenia agenta i Gina Carano, znana przede wszystkim z roli Cary Dune w Mandalorianie, trafiła na szczyt listy, wyprzedzając Katee Sackhoff (Baba Jaga) i nawet Angelinę Jolie.

Na pierwszy rzut oka wyłonieni kandydaci stanowią osobliwą mieszaninę typów oczywistych ze względu na popularność i aktorów mniej znanych, którzy mogliby wnieść powiew świeżości w już 26 filmie w ramach tej franczyzy. Ciekawe, że program zdaje się naśladować częsty dylemat catingowy między wyborem gwiazdy, a świeżej krwi. Choć casting nowego Bonda zapewne wzbudzi wiele emocji,  Cavill z pewnością może liczyć na sympatię i poparcie fanów. Aktor miał już okazję wykazać się w kinie szpiegowskim przy okazji pracy nad Mission: Impossible – Fallout u boku Toma Cruise’a. Nie byłaby to też pierwsza przymiarka Cavilla do Bonda, ponieważ uczestniczył już w castingu do Casino Royale, w którym oczywiście ustąpił Craigowi.

Henry Cavill ma już na swoim koncie co najmniej jedną ikoniczną rolę jako Superman, a z naszej perspektywy dwie – licząc Wiedźmina. Widzielibyście go też w roli kultowego agenta MI6?

REKLAMA