search
REKLAMA
News

Zbliża się 12. edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja!

Festiwal odbędzie się stacjonarnie w Łodzi w dniach 30 września – 3 października 2021.

Łukasz Budnik

23 września 2021

REKLAMA

Dokładnie za tydzień rozpocznie się 12. edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja! Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat wydarzenia.

Festiwal odbędzie się stacjonarnie w Łodzi w dniach 30 września – 3 października 2021, edycja online potrwa cztery dni dłużej – do 7 października. W programie weźmie udział blisko 70 gości i gościń i pokazanych zostanie ponad 60 filmów w ośmiu sekcjach, a wśród nich m.in. zdobywa Złotej Palmy Cannes oraz hity prosto z najbardziej prestiżowych festiwali. Poza tym uczestnicy mogą liczyć panele dyskusyjne poruszające kontrowersyjne i palące tematy, które od dawna czekały na szerszą dyskusję w środowisku filmowym, w tym szacunek na planie, green filming, moda na filmy biograficzne. To wszystko z udziałem znakomitych ekspertów m.in. Kai Krawczyk-Wnuk, scenarzystki Żeby nie było śladów, Marty Łachacz – koordynatorki scen intymnych w Hiacyncie czy Katarzyny Klimkiewicz, reżyserki Bo we mnie jest seks. Bohaterką stałej sekcji festiwalu „Filmoznawca-filmowiec” będzie Anna Kazejak.

Harmonogram stacjonarny znajdziecie TUTAJ, a online TUTAJ.

Więcej informacji na temat nadchodzącej edycji można znaleźć na stronie internetowej: http://kameraakcja.com.pl oraz na profilach Festiwalu w mediach społecznościowych: www.facebook.com/kameraakcja oraz www.instagram.com/festiwalkameraakcja.

Źródło: materiały prasowe

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA