search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP wypowiedział się na temat cancel culture. “Nikt nie jest bezpieczny”

Johnny Depp skomentował tzw. “kulturę unieważnienia”.

Łukasz Budnik

22 września 2021

REKLAMA

W listopadzie minionego roku Johnny Depp usłyszał w brytyjskim sądzie orzeczenie na swoją niekorzyść w sprawie jego pozwu o zniesławienie przeciwko gazecie The Sun, która na swoich łamach określiła go „żonobijcą”. Aktor chciał złożyć apelację, jednak już wtedy sędzia odmówił mu pozwolenia na odwołanie się od wyroku. Natomiast pod koniec marca tego roku zapadła decyzja odnośnie postępowania, które aktor skierował bezpośrednio do Sądu Apelacyjnego – apelacja została odrzucona.

Dla przypomnienia – w 2016 roku Amber Heard złożyła przeciwko Deppowi pozew o rozwód umotywowany rzekomą przemocą fizyczną ze strony aktora. Para rozwiodła się w kolejnym roku po ustaleniu ugody. Jednak w 2018 aktorka wróciła do sprawy opisując dla Washington Post swoje doświadczenia jako ofiary przemocy domowej. Natomiast w zeszłym roku na jaw wyszły nagrania, na których Heard przyznaje się do przemocy wobec Deppa, co postawiło sprawę w zupełnie nowym świetle sugerując, że tym razem to mężczyzna był ofiarą. Burzliwy rozwód odbił się na karierze Deppa w Hollywood. Mimo to, aktor się nie poddaje i sprawa o zniesławienie przeciwko Heard, którą wytoczył w odpowiedzi na jej wyznanie na łamach Washington Post, toczy się w amerykańskim sądzie do dzisiaj.

Na początku sierpnia Depp odniósł pierwszy sukces – zostało sądowe zarządzone, że organizacja American Civil Liberties Union będzie musiała ujawnić dokumenty weryfikujące, czy Heard przekazała im 7 milionów dolarów otrzymane od Deppa w ramach wspomnianej ugody, co też obiecała zrobić – tymczasem według prawników Deppa do przelewu nie doszło. Depp w ostatnim czasie nie tylko odniósł pierwsze sądowe zwycięstwo, lecz także został gościem festiwali w San Sebastián i Karlowych Warach. Na tym pierwszym Depp wyraził swoje zdanie na temat tzw. cancel culture. 

(…) Ta kultura unieważnienia, pęd, by kogoś natychmiastowo osądzić… To już tak bardzo wymknęło się spod kontroli, że mogę was zapewnić, że nikt nie jest bezpieczny. Żadne z was. Nikt za tymi drzwiami. Nikt nie jest bezpieczny. (…) Wystarczy jedno słowo i tracisz grunt pod nogami. To przydarzyło się nie tylko mnie, ale wielu ludziom. Kobietom, mężczyznom. Cierpiały na tym dzieci. W pewnym momencie zaczynają myśleć, że to normalne lub że to ich wina. Tymczasem wcale tak nie jest. (…) Kiedy dzieje się coś niesprawiedliwego wobec kogoś, kogo kochasz lub w kogo wierzysz – nie bądź obojętny. Oni cię potrzebują.

Kilka tygodni temu Depp mówił też, że Hollywood go bojkotuje, jednak on będzie dla swoich fanów walczyć do samego końca. Zaproszenie go na festiwal w San Sebastián, gdzie aktor odbierze statuetkę specjalną nagrodę Donostia, samo w sobie wywołało kontrowersje – dyrektor festiwalu tłumaczył jednak, że Depp nie został skazany za przemoc, więc obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Okaże się, jak dalej potoczą się losy aktora.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA