search
REKLAMA
News

Zakończyły się zdjęcia do THE NORTHMAN, nadchodzącego widowiska o Wikingach

Łukasz Budnik

12 grudnia 2020

REKLAMA

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse ma już wyznaczony nowy projekt, Northman, osadzony na przełomie X wieku film o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt. Dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do widowiska zostały już zakończone.

Prace na planie The Northman zostały w tym roku wstrzymane ze względu na pandemię koronawirusa, ale Eggers i jego ekipa wykorzystali ten czas na przygotowywanie rekwizytów i szukanie lokacji, których w filmie ma być niemało. Reżyser kilka miesięcy temu wspominał, że w czasie przerwy od zdjęć tworzone są zbroje i storyboardy, a scenografowie tworzą plany. Trenowano również konie i projektowano kadry.

Na temat widowiska wypowiedziały się kilka tygodni temu jego gwiazdy – Nicole Kidman i Anya Taylor-Joy. Ta druga współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy, a w wywiadzie z “Collider” stwierdziła, że jest zachwycona ponownym spotkaniem z reżyserem.

Robert i ja przyjaźnimy się dłużej, niż współpracujemy. To wspaniale, że znów mamy możliwość tworzyć razem sztukę. (…) Jestem dumna z bycia częścią tego projektu, a duma ta towarzyszy mi w każdym momencie na planie. Pokażemy światu coś, czego jeszcze nigdy nie widziano. Jestem wdzięczna, że mogę w tym uczestniczyć.

Z kolei Kidman stwierdziła, że czuje się przerażona, ale wykorzysta te uczucia podczas kreowania swojej postaci – jej metodą jest “wskakiwanie” w rolę, bez dłuższych przygotowań.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się jeszcze takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Bill Skarsgård, Ethan Hawke i Willem Dafoe. Do aktorów dołącza też Björk, która ma zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem Ariego Astera. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA