search
REKLAMA
News

Zakończyły się zdjęcia do THE NORTHMAN, nadchodzącego widowiska o Wikingach

Łukasz Budnik

12 grudnia 2020

REKLAMA

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse ma już wyznaczony nowy projekt, Northman, osadzony na przełomie X wieku film o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt. Dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do widowiska zostały już zakończone.

Prace na planie The Northman zostały w tym roku wstrzymane ze względu na pandemię koronawirusa, ale Eggers i jego ekipa wykorzystali ten czas na przygotowywanie rekwizytów i szukanie lokacji, których w filmie ma być niemało. Reżyser kilka miesięcy temu wspominał, że w czasie przerwy od zdjęć tworzone są zbroje i storyboardy, a scenografowie tworzą plany. Trenowano również konie i projektowano kadry.

Na temat widowiska wypowiedziały się kilka tygodni temu jego gwiazdy – Nicole Kidman i Anya Taylor-Joy. Ta druga współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy, a w wywiadzie z “Collider” stwierdziła, że jest zachwycona ponownym spotkaniem z reżyserem.

Robert i ja przyjaźnimy się dłużej, niż współpracujemy. To wspaniale, że znów mamy możliwość tworzyć razem sztukę. (…) Jestem dumna z bycia częścią tego projektu, a duma ta towarzyszy mi w każdym momencie na planie. Pokażemy światu coś, czego jeszcze nigdy nie widziano. Jestem wdzięczna, że mogę w tym uczestniczyć.

Z kolei Kidman stwierdziła, że czuje się przerażona, ale wykorzysta te uczucia podczas kreowania swojej postaci – jej metodą jest “wskakiwanie” w rolę, bez dłuższych przygotowań.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się jeszcze takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Bill Skarsgård, Ethan Hawke i Willem Dafoe. Do aktorów dołącza też Björk, która ma zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem Ariego Astera. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA