search
REKLAMA
News

Kolejni aktorzy w obsadzie prequela GRY O TRON

Łukasz Budnik

12 grudnia 2020

REKLAMA

W listopadzie zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że HBO szykuje prequel Gry o tron. Akcja serialu będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na książce “Ogień i krew” autorstwa Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W przygotowaniu jest kolejna część tej opowieści.

W październiku zagraniczne media poinformowały, że do obsady serialu dołączył Paddy Considine, znany m.in. z Outsidera oraz Peaky Blinders. Aktor wcieli się w Viserysa Targareyna. Tak zapowiadana jest ta postać:

Viserys został wybrany przez lordów Westeros zasiadających w Wielkiej Radzie do zastąpienia Starego Króla, Jaehaerysa Targaryena. Jako ciepły, uprzejmy i porządny człowiek, Viserys chce kontynuować pracę swojego dziadka, jednak jak pokazała “Gra o tron”, dobrzy ludzie niekoniecznie są dobrymi królami.

Tymczasem dowiedzieliśmy się o kolejnych aktorach w obsadzie – to Olivia Cooke, Matt Smith oraz Emma D’Arcy. Poniżej opisy ich postaci:

  • Olivia Cooke jako Alicent Hightower. Córka Otto Hightowera, namiestnika króla, najbardziej urodziwa kobieta w Siedmiu Królestwach. Została wychowana w Czerwonej Twierzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu. Posiada zarówno królewską grację, jak i jest bystra w polityce.
  • Emma D’Arcy jako Princess Rhaenyra Targaryen. Pierworodna króla, czystej valyriańskiej krwi, dosiada smoka. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się, mając wszystko… ale nie urodziła się mężczyzną.
  • Matt Smith jako książę Daemon Targaryen. Młodszy brat króla Viserysa i dziedzic tronu. Niezrównany wojownik i jeźdźca smoków, w którego żyłach płynie prawdziwa smocza krew. Mówi się jednak, że gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…

Scenariuszem serialu zajmie się sam Martin, wraz z Ryanem Condalem. Przy tworzeniu produkcji weźmie też udział Miguel Sapochnik, który stworzył jedne z najbardziej docenianych odcinków Gry o tron, w tym Hardhome. Stanie on za kamerą pilota i kilku innych odcinków.

Premiera serialu planowana jest na 2022 rok. Zdjęcia mają ruszyć za kilka miesięcy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA