search
REKLAMA
News

“ZAKAZANY” SMARZOWSKI PORĄBIE WSZELKIE REKORDY? Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

28 września 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Zimna wojna polskim kandydatem do Oscara

Dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Nic dodać, nic ująć. Czekamy na nominację czy nie czekamy?

Będzie spin-off Legionu samobójców?

Chciałbym ogłosić światową żałobę. Will Smith rozmawia z producentami o możliwościach zrealizowania filmu o Deadshicie. Przepraszam, Deadshocie. A skoro jesteśmy już w temacie, to żeby nie robić dwóch nagłówków o DC w jednym artykule: Birds of Prey (czyli superbohaterki z DC) mają już datę premiery – 7 luty 2020. Zapisuję w kalendarzu, żeby czasem nie pójść.

Kler wrogiem publicznym numer jeden?

Kontrowersyjny jeszcze przed premierą Kler Wojtka Smarzowskiego wydaje się godzić w estetyczne i etyczne wartości kilku konserwatywnych lub marionetkowych instytucji. Nie dostał zasłużonej nagrody Radia Gdańsk, wycofali go z kina w Ostrołęce. Do wielbicieli teorii spiskowych i tych, którzy uważają, że działa tu jakaś olbrzymia cenzura i manipulacja: owszem, paru starym hipokrytom pęka żyłka na czole, ale spokojnie. Kler zobaczy najwięcej Polaków w historii naszej kinematografii, a na pokazach nie będziecie mogli oddychać w kinie. Jedna Ostrołęka nie czyni roku 1984. Film jest powszechnie dostępny i można go zobaczyć w zasięgu góra 50 km od waszego domu. A jeśli tak bardzo denerwuje was cenzura i zdejmowanie filmów z afisza, to zacznijcie na nie chodzić. Nie tylko wtedy, kiedy są kręcone pod tezę.

Kler

Bruce Dern zastąpi zmarłego Burta Reynoldsa w nowym filmie Quentina Tarantino

Tym samym Dern dołączy do aktorów, których wszyscy będą kojarzyć z niewielkich rólek u kultowego reżysera, a nie ze wspaniałych kreacji w takich filmach jak Powrót do domu, Nebraska, a także z brawurowego występu w kultowym Kierowcy lub chociażby udziału w wizjonerskim Niemym wyścigu.

Norweska Thelma z 2017 “doczeka się” amerykańskiego remake’u

W 95% przypadków amerykańskie remaki sprawiają, że jestem mądrzejszy. Zamiast je oglądać, idę poczytać książkę (żart za Groucho Marxem).

Inicjatorki #MeToo pokłóciły się ze sobą na Twitterze

Za kilka dni minie rok od pierwszych rewelacji w sprawie Harveya Weinsteina, natomiast dziś – zgodnie z moimi przewidywaniami ze stycznia – ruch #MeToo robi się coraz ciekawszą i zabawniejszą parodią samego siebie. Z ostatnich doniesień: Rose McGowan skrytykowała Asię Argento za nagłaśnianą ostatnio sprawę jej romansu z 17-latkiem, a później ją publicznie przeprosiła. Argento w odpowiedzi poprosiła McGowan, żeby przestała krzywdzić innych ludzi i zajęła się swoim życiem.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA