search
REKLAMA
News

WATCHMEN doczekało się kolejnej adaptacji – tym razem animowanej. Pierwszy zwiastun

Animowane “Watchmen” będzie podzielone na dwie części.

Łukasz Budnik

14 czerwca 2024

REKLAMA

Oparte na kultowym komiksie Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa Watchmen w 2009 roku doczekało się filmowej adaptacji w reżyserii Zacka Snydera, a w 2019 roku debiutował serial HBO, który stanowił kontynuację wątków z komiksu. Wkrótce ma ukazać się nowa, tym razem animowana adaptacja.

Do sieci trafił jej zwiastun. Historia zostanie podzielona na dwa rozdziały – pierwszy ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Animacja zapowiadana jest jako wierna adaptacja komiksu (wersja Snydera była krytykowana w związku ze zmianami, jakich dokonano w zakończeniu). Podobnie jak ekranizacja z 2009 roku, także i animacja tworzona była z myślą o kategorii R.

Watchmen Snydera nie było sukcesem finansowym – przy budżecie około 130 milionów dolarów, zarobiło ich około 180. Widzom bardziej spodobała się rozszerzona wersja filmu, która pojawiła się później na nośnikach. Po latach niektórzy postrzegają dzieło Snydera jako przykład niedocenionej adaptacji, która wyprzedziła swoje czasy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA