search
REKLAMA
News

ZACK SNYDER pokazuje inną wersję sceny z JOKEREM w LIDZE SPRAWIEDLIWOŚCI. Pada kwestia ze zwiastuna

Łukasz Budnik

2 kwietnia 2021

REKLAMA

Po premierze jednego ze zwiastunów Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera niemałe poruszenie wywołała kwestia, którą na końcu zapowiedzi wypowiadał Joker grany przez Jareda Leto. Brzmiała ona: “We live in a society where honour is a distant memory.”. Największy szum wywołała pierwsza część wypowiedzi. “We live a society” od lat było bowiem memem kojarzonym z postacią Jokera. 

Po raz pierwszy kwestię tę – używaną, aby skomentować np. czyjąś hipokryzję i zainspirowaną serialem Seinfeld – zaczęto łączyć z wizerunkiem Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera z Mrocznego Rycerza. Mem odżył przed premierą Jokera Todda Phillipsa. Powstała nawet petycja, by uwzględnić tę kwestię w filmie (podpisało się pod nią ponad 60 tysięcy osób), zwłaszcza że bohater Joaquina Phoenixa komentuje tam negatywny wpływ społeczeństwa. Do mema ostatecznie nawiązał dopiero Snyder, co zrobiło zwiastunowi dodatkową reklamę. W samym filmie kwestia się jednak nie pojawiła. Dziś reżyser umieścił na Twitterze alternatywną wersję sceny z Jokerem, w której pada rzeczona kwestia ze zwiastuna. Poniżej zobaczycie, jak prezentuje się w kontekście:

Jak podobał wam się krótki występ Jareda Leto w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA