search
REKLAMA
News

ZACK SNYDER krytycznie na temat swoich przeciwników i zarzutów o “toksycznych fanach”

Łukasz Budnik

4 lutego 2021

REKLAMA

18 marca na HBO Max (u nas na HBO Go) pojawi się Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, całkowicie odmienna od wersji kinowej z 2017 roku, która została dokończona (i przepisana) bez udziału reżysera – ten bowiem opuścił projekt po tym, jak jego córka popełniła samobójstwo. Fani twórczości Snydera po premierze kinowej Ligi Sprawiedliwości rozpoczęli ruch #ReleaseTheSnyderCut i przez lata walczyli o to, aby pierwotna wizja reżysera ujrzała światło dzienne. 

Snyder ma wielu fanów, lecz także niemało przeciwników – w sieci wciąż pojawiały się głosy, że tzw. Snyder Cut wcale nie istnieje i nigdy nie ujrzy światła dziennego. Z kolei po tym, jak Snyder w zeszłym roku ogłosił, że jego widowisko rzeczywiście zadebiutuje w 2021 roku, zaczęto pisać o “toksycznym fandomie”, który wymusił na producentach, aby pozwolili reżyserowi skończyć film. 1 marca odbędzie się premiera książki Release the Snyder Cut: The Crazy True Story Behind The Fight That Saved Zack Snyder’s Justice League, w której przeczytamy wypowiedzi samego Snydera na temat jego przeciwników i zarzutów wobec fanów.

Snyder powiedział:

To musi być zazdrość. Znamy ludzi, którzy tworzyli ich narrację i ich cel jest oczywisty. To ludzie, przed konfrontacją z którymi powstrzymali mnie mądrzejsi ode mnie. Chciałbym zetrzeć się z tymi postaciami w bezpośredniej konfrontacji. Powiedzieć, że nie mają pojęcia, o czym mówią. Moglibyśmy rozłożyć na części ich wypowiedzi i udowodnić, że wszystko, co mówili, nie było prawdą.

Reżyser dodał:

Bardzo chciałbym mieć możliwość przekazania światu i fandomowi, kim są ci oszuści i co należy z nimi zrobić. To stek bzdur. Co do toksycznego fandomu, lub “zwycięstwa toksycznego fandomu”… W jakim świecie “toksyczny fandom” zbiera setki tysięcy dolarów na zapobieganie samobójstwom? W jaki sposób to toksyczny fandom? Osiągnęli pewnie więcej, niż jakakolwiek inna baza fanów i zrobili więcej dobrego, niż jakakolwiek inna grupa. Więc nie rozumiem.

Snyder ma na myśli zbiórki organizowane przez ruch #ReleaseTheSnyderCut, dzięki którym zebrano już ponad pół miliona dolarów na fundacje zajmujące się tematem samobójstw, co z wiadomego względu jest niezwykle ważne dla reżysera.

Nowa wersja Ligi Sprawiedliwości potrwa 4h. Mają znaleźć się w niej 2,5h niepokazywanego dotąd materiału (w tym sceny z Jokerem), a wczoraj dowiedzieliśmy się, że widowisko otrzymało kategorię R.

Co sądzicie o słowach Snydera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA