search
REKLAMA
News

Wzruszony JOHNNY DEPP podczas owacji dla filmu “Kochanica króla”. Zobaczcie nagranie z Cannes

Johnny Depp wrócił na ekrany.

Łukasz Budnik

17 maja 2023

REKLAMA

Tegoroczny festiwal w Cannes otworzył wczoraj film Kochanica króla – pierwsza produkcja z udziałem Johnny’ego Deppa od czasu głośnego procesu z Amber Heard. Do sieci trafiło nagranie z owacji na stojąco, jakie otrzymał film po pokazie; widzimy na nim wzruszonego Deppa. 

Aktor wciela się w filmie w króla Francji, Ludwika XV. Produkcję wyreżyserowała Francuzka Maïwenn, która zagrała także tytułową rolę. Scenariusz jest luźno zainspirowany życiem Jeanne du Barry, ostatniej po Madame de Pompadour królewskiej kochanki Ludwika XV. Pochodząca z klasy robotniczej, wykorzystuje swoją inteligencję, aby piąć się po szczeblach drabiny społecznej. Ostatecznie staje się towarzyszką króla, który nie jest świadomy jej statusu kurtyzany. Jeanne, wbrew etykiecie, przenosi się do Wersalu, co wywołuje skandal na dworze.

Tu jeszcze przybycie aktora na czerwony dywan:

Fakt, że produkcja z aktorem pojawia się na takiej imprezie, wzbudza oburzenie zwolenników Amber Heard, którzy są pewni, że Depp stosował wobec niej przemoc. Używają oni hashtagu #CannesYouNot i sugerują, że organizatorzy festiwalu wydają się być dumni ze wspierania gwałcicieli i przemocowców. Stojący na czele festiwalu Thierry Fremaux zaznaczał, że nie śledził kontrowersji związanych z Deppem i że gdyby aktor nie mógł uprawiać zawodu, film z jego udziałem nie znalazłby się w programie.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 8 recenzji filmu – 63% z nich to opinie pozytywne. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA