search
REKLAMA
News

WODNY ŚWIAT doczeka się serialowej kontynuacji

“Wodny świat” trafił do kin w 1995 roku.

Łukasz Budnik

31 lipca 2021

waterworld4
REKLAMA

W 1995 do kin trafił film Wodny świat z Kevinem Costnerem i Jeanne Tripplehorn. Produkcja opowiadała o realiach postapokaliptycznego świata, powstałego na skutek katastrofy ekologicznej – Ziemię zalała woda z roztopionych lodowców. Ocalali żyją teraz na wodzie opanowanej przez gangi poszukujące lądu. 

Wczoraj do sieci trafiła informacja, że trwają prace nad serialową kontynuacją produkcji. Fabuła ma zostać osadzona po ponad 20 latach od wydarzeń z oryginału i skupić się na znanych już bohaterach, jednak na tę chwilę nie ma informacji o obsadzie produkcji. Pieczę nad serialem będzie sprawować producent John Davis, który przyłożył rękę także do filmu z Costnerem. Reżyserię powierzono z kolei Danowi Trachtenbergowi, mającemu na koncie film Cloverfield Lane 10, a obecnie pracującemu nad nową odsłoną serii Predator.

Waterworld DI

Na ten moment prace są jeszcze na wczesnym etapie i wciąż trwają rozmowy na temat tego, jaki kształt ma mieć finalnie serial. Produkcja jest przygotowywana w oddziale studia Universal Studios i trafi do jednego ze streamingowych serwisów; na ten moment nie wiadomo, do którego, ale podejrzewa się, że będzie to Peacock.

Filmowy Wodny świat był w momencie premiery najdroższym filmem w historii, jednak spotkał się z chłodnym przyjęciem i nie okazał się sukcesem finansowym. Dobrze radził sobie jednak, gdy trafił na półki sklepowe. 

Tutaj przeczytacie tekst o filmie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA