search
REKLAMA
News

WINONA RYDER broni JOHNNY’EGO DEPPA w sprawie z Amber Heard: “Nigdy nie był wobec mnie agresywny”

Łukasz Budnik

16 marca 2020

REKLAMA

Kilka tygodni temu pojawiły się nowe dowody w sprawie pomiędzy Amber Heard i Johnnym Deppem. Przypomnijmy: była żona aktora na fali ruchu #MeToo oskarżyła go kilka lat temu o stosowanie wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej (podpierając się zdjęciami, na których jest posiniaczona), co mocno zaszkodziło reputacji Deppa. Ten nigdy nie przyznawał się do winy, twierdząc, że sprawa wyglądała wręcz przeciwnie – to on był ofiarą Heard, która biła go, a raz prawie odcięła mu palec.

Depp pozwał aktorkę o zniesławienie i zażądał 50 milionów dolarów. Wspomniane dowody sprzed kilku tygodni to nagrania, na których Heard wprost mówi o tym, że faktycznie była agresywna wobec Deppa. Pojawiły się też materiały na niekorzyść aktora, mianowicie SMS-y, w których pisał Paulowi Bettany’emu, że „Amber trzeba spalić”. W obronie aktora stanęła Winona Ryder, która złożyła oświadczenie na jego temat. Ryder i Depp byli ze sobą w związku w latach 90., wspólnie wystąpili też w Edwardzie Nożycorękim. Aktorka napisała:

Oczywiście nie było mnie przy nim w czasie małżeństwa z Amber, ale moje doświadczenia, kompletnie odmienne, sprawiły że oskarżenia wobec niego przyjęłam zszokowana, zdezorientowana i zła. Pomysł, że jest tak brutalną osobą, jest odległy od Johnny’ego, którego znałam i kochałam. Oskarżenia te nie mieszczą mi się w głowie (…).

Nigdy nie używał wobec mnie przemocy – ani wobec nikogo innego. Szczerze znałam go jako dobrego, kochającego, troskliwego mężczyznę, który zawsze dbał o mnie i osoby, które kocha. Czułam się z nim bardzo bezpieczna.

W trakcie sprawy fani masowo odwrócili się od Heard, zarzucając jej kłamstwa i manipulacje. Natychmiast pojawiły się petycje, aby usunąć ją z filmów DC (aktorka występuje w nich jako Mera, pojawiła się w Aquamanie oraz Lidze sprawiedliwości) oraz z kampanii reklamowych L’Oreal. Okaże się, jak zakończy się sprawa z Deppem, którego kariera mocno podupadła na skutek oskarżeń. 

Zdjęcie główne: Fox News

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA