search
REKLAMA
News

WINONA RYDER opowiedziała o antysemickich i homofobicznych komentarzach MELA GIBSONA. Aktor odpowiada

Łukasz Budnik

24 czerwca 2020

mel gibson winona ryder e1592979889202
REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o wywiadzie udzielonym przez Winonę Ryder, w którym aktorka ciepło wypowiadała się o Keanu Reevesie. Aktorka w tej samej rozmowie wypowiedziała się także o innym koledze po fachu, choć w znacznie chłodniejszym tonie – chodzi o Mela Gibsona.

Ryder, która identyfikuje się jako Żydówka, została spytana czy doświadczyła w Hollywood antysemityzmu. Aktorka w odpowiedzi opowiedziała historię o imprezie sprzed lat, na której była z Kevynem Aucoinem, homoseksualistą – spotkali tam właśnie Gibsona. Ryder przywołuje komentarza aktora, które były według niej przejawem antysemityzmu i homofobii. Gibson spytał jej towarzysza, czy zarazi go AIDS, zaś w trakcie rozmowy o Żydach użył zwrotu “oven dodger”, co można powiązać z piecami w których palono zwłoki w obozach koncentracyjnych. To nie pierwszy raz, gdy Ryder opowiada tę historię – mówiła o niej już w 2010 roku.

W imieniu Gibsona odpowiedział jego rzecznik, Alan Nierob. Według aktora słowa Ryder są całkowitą nieprawdą, tak teraz, jak i dziesięć lat temu. Gibson twierdzi, że chciał przeprosić aktorkę za swoje komentarze, ta jednak odmówiła konfrontacji. Ryder odpowiedziała na łamach portalu “Variety”:

Wierzę w odkupienie i wybaczenie, mam nadzieję, że pan Gibson znalazł zdrowy sposób by uporać się ze swoimi demonami, ale ja nie jestem jednym z nich. Około 1996 roku mój przyjaciel Kevyn Aucoin i ja usłyszeliśmy skierowane w nas słowa pełne nienawiści – to dla mnie żywe i bolesne wspomnienie. Tylko biorąc odpowiedzialność za nasze zachowanie możemy się godzić i nawzajem szanować – życzę mu wszystkiego dobrego.

Gibson już niegdyś mierzył się z oskarżeniami o antysemityzm. W 2006 został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu – krzyczał wówczas, że to Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny na świecie. Słowa te zostały nagrane, co Gibson nazwał później nielegalnym i nieuczciwym.

Jak poinformowało TheWrap, komentarze Ryder poskutkowały już usunięciem Gibsona z planowanego sequela Uciekających kurczaków – aktor użyczył głosu jednej z postaci w oryginale. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA