search
REKLAMA
News

Powstaje B-klasowy horror CORONA ZOMBIES, zainspirowany pandemią koronawirusa. Premiera już wkrótce

Łukasz Budnik

16 marca 2020

REKLAMA

Być może spodziewaliście się tego, że aktualna sytuacja na świecie stanie się kiedyś inspiracją dla filmu, ale chyba nikt nie myślał, że nastąpi to tak szybko. Tymczasem niszowe studio Full Moon Features, które ma na koncie takie produkcje jak seria Władca lalek oraz Potwór na zamku, pracuje już nad filmem Corona Zombies, opartym na panującej pandemii. Co więcej, trwa już postprodukcja.

Według opisu fabuła skupi się na wirusie, który sprawia, że ludzie ruszają, aby mordować żywych, podczas gdy rząd i bogacze nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zaraza. Plakat filmu przedstawia zombie w masce ochronnej trzymającego mydło i papier toaletowy. Jako że tematyka jest tak bardzo na czasie, można przypuszczać, że film powstał w przeciągu ostatnich tygodni. Premiera zaplanowana jest już na 10 kwietnia – Corona Zombies zadebiutuje wtedy na kanale Full Moon Features. Okaże się, czy wcześniej w sieci pojawi się zwiastun. 

Przypomnijmy, że koronawirus znacząco wpłynął na przemysł filmowy – przesunięto już premiery kilku produkcji (Ciche miejsce 2MulanNie czas umierać to jedne z nich), wstrzymano też prace na planie filmów i seriali, w tym The Batman oraz Stranger Things). 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA