search
REKLAMA
News

Wiemy, kiedy zadebiutuje zwiastun DIUNY Denisa Villeneuve’a

Łukasz Budnik

30 lipca 2020

0520 Dune Ebmed 01 e1591337639785
REKLAMA

Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a,  planowo ma trafić na ekrany 18 grudnia tego roku. Pokazano już łącznie garść zdjęć promocyjnych, a sam twórca opowiadał co nieco o filmie. Tym razem dowiedzieliśmy się, kiedy zostanie pokazana pierwsza zapowiedź widowiska.

Pierwotnie zwiastun miał zadebiutować 17 lipca, przy okazji pokazów Incepcji Christophera Nolana urządzanych z okazji 10 lat od premiery tego widowiska. Seansom miały towarzyszyć zapowiedzi kolejnych produkcji studia – Wonder Woman 1984 oraz Diuny. W związku z tym, że kina w USA pozostają zamknięte, wznowienie Incepcji zostało przesunięte na sierpień. Według nowych informacji, zwiastun Diuny ma zostać pokazany w kinach na świecie 12 sierpnia. Nie ma informacji potwierdzających to, że zapowiedź trafi od razu do sieci, jednak biorąc pod uwagę fakt, że do premiery zostaną wówczas 4 miesiące (o ile nie nastąpi przesunięcie), można spodziewać się, że zwiastun zostanie udostępniony także dla widzów na całym świecie.

Tytułowa Diuna to najważniejsza planeta w świecie stworzonym przez Franka Herberta. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią – wkrótce bohaterowie natykają się na Fremenów.

W filmie Villeneuve’a występują Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA